Tour de France hrozí veľký dopingový škandál: Dvaja zatknutí, podozrivá metóda a lieky!

Nairo Quintana so spolujazdcami z tímu Arkéa-SamsicNairo Quintana so spolujazdcami z tímu Arkéa-Samsic Zdroj: SITA/AP - Christophe Petit-Tesson

MARSEILLE - Deň po skončení cyklistickej Tour de France začalo štátne zastupiteľstvo v Marseille predbežné vyšetrovanie kvôli dopingovému podozreniu. Podľa francúzskych médií ide o tím Arkéa-Samsic, ktorého najväčšou hviezdou je kolumbijský vrchár Nairo Quintana.

Úrady potvrdili, že dvaja členovia z blízkeho okolia jedného jazdca už sú vo väzbe. Podľa tlače je v podozrení predovšetkým druhý z bratov Quintanovcov Dayer, ktorý je tiež členom tímu. V hľadáčiku vyšetrovateľov je aj lekársky personál.

Francúzska polícia prehľadala hotelové izby tímu už minulú stredu v Méribeli po kráľovskej 17. etape. Zamerala sa okrem mladšieho z bratov Quintanovcov tiež na ďalšieho kolumbijského jazdca Winnera Anaconu. Štátna zástupkyňa Dominique Laurensová bez uvedenia mena stajne či jazdcov agentúre AFP potvrdila, že začala vyšetrovanie kvôli tomu, že pri razii boli nájdené "rôzne výživové doplnky a lieky". Tiež bola zistená jedna "metóda, ktorá sa dá považovať za doping".

Stosiedmy ročník Tour de France skončil víťazstvom Slovinca Tadeja Pogačara v nedeľu. Tridsaťročný Nairo Quintana, ktorý bol v minulosti na "Starej dáme" dvakrát druhý a raz tretí, skončil celkovo sedemnásty, čo bolo pri siedmej účasti jeho najhoršie umiestnenie.

Nairo Quintana Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Marco Bertorello

Viac o téme: Doping Nairo Quintana Tour de France 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Christophe Petit-Tesson
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá