VIDEO Attila Végh opäť hitom internetu: Pozrite, ako svojsky tlmočil Kleinovi v dejisku UFC

Attila Végh
Attila Végh

YAS - Slovensko už v sobotu v noci zažije premiéru v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení. V rámci galavečera UFC 253 v Abú Zabí nastúpi Ľudovít Klein v súboji perovej váhy proti Novozélanďanovi Shaneovi Youngovi.

Dvadsaťpäťročný Klein dostal pozvánku na poslednú chvíľu po tom, ako mal Youngov pôvodný súper Nate Landwehr z USA pozitívny test na nový koronavírus. Radosť zo svojho zverenca má aj jeho tréner Attila Végh, ktorý je priamo v dejisku UFC 253 spolu s Kleinom a za sebou už majú aj prvú tlačovú konferenciu pre prítomných novinárov.

Na tej Attila pomáhal svojmu bojovníkovi prekladať otázky a odpovede do angličtiny a evidentne sa pri tom zabával, pričom niekoľkokrát si Kleinovu odpoveď pozmenil alebo doplnil či vynechal niekoľko slov. "Ako si začínal bojovať, ako si bol mladý... a tieto k***tiny,“ preložil napríklad Attila jednu z otázok, čo najmä medzi slovenskými fanúšikmi spustilo veľkú vlnu reakcií.

Klein si v profesionálnej kariére pripísal šestnásť triumfov a iba dve prehry. Víťaznú sériu ťahá od októbra 2017, odkedy dosiahol sedem úspechov za sebou. Na februárovom podujatí Oktagonu zdolal Poliaka Lukasza Sajewského technickým knokautom za necelé štyri minúty. O dva roky starší Novozélanďan má profesionálnu bilanciu 13-4, v UFC sa po prehre s úradujúcim šampiónom perovej váhy Alexandrom Volkanovským radoval dvakrát za sebou. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Attila Vegh (@veghattila),


Tagy: UFC Attila Végh Ľudovít Klein

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Oktagon 15

DISKUSIA