VIDEO Hrôza na Giro d'Italia! Neuveriteľná smola a zhoda náhod ho poslali do nemocnice

Miguel Ángel LópezMiguel Ángel López Zdroj: SITA/Bernard Papon/Pool via AP

PALERMO - Domáci cyklista Filippo Ganna triumfoval v úvodnej etape 103. ročníka Giro d'Italia a obliekol si ružový dres pre celkového lídra. Jazdec stajne Ineos Grenadiers zvládol 15,1 km dlhú individuálnu časovku z Monreale do Palerma časom 15:24 min. Slovák Peter Sagan v drese Bora-Hansgrohe obsadil pri premiére na Gire 106. miesto (+1:50 min).

Organizátori pripravili na úvod technickú trať, na ktorej sa bojovalo o etapové víťazstvo, ružový dres ale aj o modrý dres vrchárskej súťaže. Ten udelili najrýchlejšiemu pretekárovi na úvodnom úseku, ktorý išiel do kopca ku Monrealskej katedrále.

Potom nasledoval dlhý technický zjazd s viacerými nebezpečnými zákrutami a posledných šesť km sa išlo po rovine až do cieľa. Cyklistom však narobil veľké problémy vietor, ktorý fúkal hlavne v prvej polovici pretekov, a aj nekvalitný asfalt na niektorých miestach.

Veľkú smolu mal Kolumbijčan Miguel Ángel López (Astana), ktorý si tesne pred druhým medzičasom prekladal ruky, trafil dieru a po tvrdom páde skončil v bariére. Nakoniec ho museli previezť do nemocnice a Giro sa tak pre neho skončilo.

Pri páde neutrpel žiadne zlomeniny, no musel podstúpiť menší zákrok na opravu rany pri tepne v oblasti bedra. "Röntgenové vyšetrenie nepreukázalo žiadne zlomeniny, no utrpel hlbokú ranu, ktorú mu museli operovať a zahojí sa v najbližších týždňoch. Nepostihli ho žiadne ďalšie vážne zranenia. Nemocnicu opustil na vlastných nohách a vrátil sa do tímového hotela," uviedol lekár Astany Serge Niamke na oficiálnej webstránke tímu.

López prišiel na Giro po Tour de France, na ktorej v predposlednej etape, časovke na vrchol La Planche des Belles Filles, stratil bronzovú pozíciu a nakoniec skončil šiesty. V Taliansku mal pracovať ako pomocník pre lídra kazašského tímu Jakoba Fuglsanga z Dánska.

Viac o téme: Astana Miguel Ángel López
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Bernard Papon/Pool via AP; VIDEO: Youtube, Twitter Astana Pro Team
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články