VIDEO Nevinná situácia sa zmenila na katastrofu: Hororové zranenie známeho beka!

Vážne zranenie kolumbijského obrancu Santiaga AriasaVážne zranenie kolumbijského obrancu Santiaga Ariasa Zdroj: SITA/AP/Gabriel Aponte

SAO PAULO - Brazílski futbalisti zahájili kvalifikáciu majstrovstiev sveta vysokým víťazstvom 5:0 nad Bolíviou. Na druhom mieste je Kolumbia, ktorá v piatok zdolala Venezuelu 3:0 vďaka trom gólom v prvom polčase. Všetky góly zariadili útočníci Bergama. Dvakrát sa trafil Luis Muriel a raz Duvan Zapata.

Tieňom zápasu bolo vážne zranenie kolumbijského obrancu Santiaga Ariasa, ktorý už v 8. minúte pri strete s venezuelským útočníkom Darwinom Machísom utrpel zlomeninu ľavého členka. Dvadsaťosemročného hráča Leverkusenu, kde od septembra hosťuje z Atlética Madrid, čaká niekoľkomesačná pauza.

Machís dostal potom, čo Arias kričal na trávniku v bolestiach, pôvodne červenú kartu. Po upozornení video asistenta, že išlo o nezavinený stret, hlavný rozhodca vylúčenie zrušil. "Chcel by som toto víťazstvo venovať 'Santimu'. Potom, čo sa mu stalo, sme hrali pre neho," uviedol portugalský tréner Kolumbijčanov Carlos Queiroz.

Nedokážem opísať, ako sa cítim

"Nedokážem opísať, ako sa cítim. Klamal by som, keby som povedal, že sa cítim dobre, ale ani opak nie je pravda. Zo situácie som však smutný. Nikto si tým nechce prejsť, zvlášť nie futbalista. Sľubujem, že budem tvrdo pracovať, aby som sa vrátil silnejší na prospech Kolumbii aj môjmu klubu," citovala 28-ročného obrancu, ktorý v Nemecku hosťuje z Atletica Madrid, agentúra DPA.

Viac o téme: Brazília Kolumbia Venezuela Santiago Arias
  • Zdroj: ČTK, TASR