Robinho skončil v materskom klube už po týždni: Dobehla ho temná minulosť

RobinhoRobinho Zdroj: SITA

SAO PAULO - Brazílsky futbalista Robinho skončil v materskom klube FC Santos iba týždeň po podpise zmluvy. Dôvodom bol tlak verejnosti v súvislosti s jeho odsúdením za účasť na hromadnom znásilnení mladej ženy v Taliansku roku 2013. Informáciu priniesla agentúra AFP.

"S obrovským smútkom v srdci vám musím oznámiť, že som sa s prezidentom klubu dohol na rozviazaní zmluvy. Mojim cieľom bolo vždy pomôcť Santosu, ale turbulentné obdobie v mojom súkromnom živote robí pravý opak. Preto som sa rozhodol odísť a sústrediť sa na vyriešenie situácie," povedal 36-ročný Robinho.

Príchod stonásobného brazílskeho reprezentanta pobúril sponzorov, fanúšikov a ženské organizácie. Klub argumentoval tým, že prípad je stále otvorený. Robinha síce odsúdili ešte v roku 2017 na deväť rokov väzenia, no proti rozsudku sa odvolal. Silnejúci tlak zo strany sponzorov však napokon prinútil vedenie, aby sa s hráčom rozlúčilo.

Robinho v Santose začal s futbalom, v roku 2005 zamieril do Realu Madrid. O päť rokov neskôr sa vrátil na hosťovanie z Manchestru City, rovnako ako v sezóne 2014/2015, keď bol kmeňovým hráčom AC Miláno. Jeho štvrtý návrat, po pôsobení v tureckom Basakhsehire Istanbul, však trval len týždeň.

Viac o téme: Robinho FC Santos
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy