Svet tenisu znova v dokonalej rovnováhe: Majster remesla Federer potešil fanúšikov!

Roger Federer
Roger Federer

BAZILEJ - Roger Federer už necíti bolesť a verí, že sa vráti na kurty na Australian Open. Práve januárový grandslam bol v tejto sezóne jeho jediným turnajom. Po februárovom zákroku sa v júni podrobil ďalšej artroskopii a od tej doby rehabilituje.

"Som na správnej ceste. Na kurtoch nemôžem trénovať viac ako dve hodiny, ale už nemám bolesti. Ďalšia operácia nie je potrebná," povedal tridsaťdeväťročný víťaz dvadsiatich grandslamov a bývalý dlhoročný líder svetového rebríčka.

Po februárovom prvom zákroku s pravým kolenom sa chcel Federer vrátiť pred Wimbledonom, ten aj ďalšie turnaje ale boli kvôli pandémii koronavírusu zrušené. Kvôli problémom pri rehabilitácii preto šiel na ďalší artroskopický zákrok a oznámil, že tento rok už hrať nebude.

"Ide to dobre, ale nemá cenu vyvíjať na seba nejaký tlak. Na turnaje sa vrátim, až budem stopercentne fit. V súčasnej dobe to vyzerá, že to bude na Australian Open," dodal jeden z najlepších tenistov histórie v rozhovore pre časopis Schweizer Illustrierte .


Tagy: Roger Federer

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara

DISKUSIA