Mladá nádej slovenského futbalu ide po stopách Dubovského: Zo Slovana rovno do Realu!

Slovenská reprezentantka Victoria KaláberováSlovenská reprezentantka Victoria Kaláberová Zdroj: futbalsfz.sk

OVIEDO - Mladá slovenská reprezentantka Victoria Kaláberová si v lete splnila sen a prestúpila zo Slovana Bratislava do Realu Oviedo. So španielskym klubom, ktorého farby hájil aj zosnulý slovenský reprezentant Peter Dubovský, podpísala kontrakt na jednu sezónu.

Ofenzívna stredopoliarka patrí medzi najväčšie nádeje slovenského ženského futbalu. Stále iba devätnásťročná hráčka pôsobila v Slovane Bratislava až deväť rokov. S týmto klubom je aj spätá jej rodina, keďže jej stará mama na Tehelnom poli aj pracovala. Victoria sa síce narodila v New Yorku, ale na Slovensko nezanevrela.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Victoria Kaláberová (@kalaberova_),

 

Vďaka svojím výkonom sa postupom času prepracovala aj do reprezentácie SR do 19 rokov, a práve v jej drese padla do oka španielskemu futbalovému agentovi. „Stalo sa tak vlani v októbri na kvalifikačnom turnaji v Macedónsku. Napísal mi, začali sme komunikovať a po istom čase mi ponúkol spoluprácu. S jeho agentúrou som podpísala dvojročnú zmluvu a následne sa prišla ponuka prestupu do Ovieda,“ vysvetlila pre web Slovenského futbalového zväzu talentovaná futbalistka.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ROF

Príspevok, ktorý zdieľa Victoria Kaláberová (@kalaberova_),

 

Victoria prestúpila do mesta Ovieda, kde asi najväčšiu stopu zanechal Peter Dubovský, ktorý hájil farby Ovieda až päť rokov. „Keď klub oznámil na sociálnej sieti a na webe môj príchod, všade ho pripomínali,“ povedala Victoria Kalabérová, ktorá sa podľa sport24.sk narodila takmer na deň presne rok po tragickej smrti našej futbalovej legendy. Či aj o nej budú v Oviede rozprávať aj po desaťročiach, je teraz iba na nej.

Viac o téme: Real Oviedo Victoria Kaláberová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: futbalsfz.sk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články