Nielen koniec kariéry: Nurmagomedov pred celým svetom tajil šokujúcu skutočnosť!

Chabib Nurmagomedov zdolal Justina GaethjehoChabib Nurmagomedov zdolal Justina Gaethjeho Zdroj: Profimedia

ABÚ ZABÍ - Ruský bojovník MMA Chabib Nurmagomedov potvrdil pozíciu nesporného šampióna ľahkej váhy. V hlavnom zápase sobotňajšieho galavečera UFC 254 v Abú Zabí zdolal dočasného šampióna Justina Gaethjeho z USA technickou submisiou v druhom kole.

Po zvýšení stopercentnej profesionálnej bilancie už na 29 víťazstiev bez prehry (13-0 v UFC) ohlásil koniec aktívnej činnosti v UFC. Tridsaťdvaročný Rus bol favoritom duelu a úlohy sa zhostil perfektne. Od úvodných sekúnd ovládal stred oktagonu a neustále vyvíjal tlak na Američana.

Otvárací pokus o takedown mu ešte nevyšiel, ale ďalší v závere prvého kola už áno. Gaethje, ktorý v súboji slávil miestami úspech údermi alebo nízkymi kopmi, sa na zemi ubránil do konca kola. Krátko po začiatku druhej päťminútovky ho však Nurmagomedov opäť dostal na podlahu a tentoraz už zápas ukončil technikou triangle choke v čase 1:34 min.

Po zápase oznámil prezident UFC Dana White prekvapujúcu správu. Nurmagomedov si približne pred tromi týždňami zranil nohu a vyšetrenia v nemocnici odhalili dva zlomené prsty a zlomenú kosť v chodidle. Ruský bojovník však o tom nikomu nepovedal a do zápasu nastúpil. „Ja som sa to dozvedel až teraz po zápase, od ľudí z jeho tímu,“ uviedol White.

Bežný smrteľník by duel odložil, lenže nezdolaná hviezda svetového MMA dokonca s prehľadom vyhrala. Chabiba totiž hnala obrovská motivácia. po komplikáciách spôsobených koronavírusom mu zomrel otec a tréner Abdulmanap Nurmagomedov. „Keď mi ponúkli duel s Justinom, sľúbil som mojej matke, že to bude môj posledný zápas. Keď som dal moje slovo, musím ho dodržať," povedal Chabib Nurmagomedov, ktorý po fighte naozaj ohlásil ukončenie kariéry.

Viac o téme: MMA UFC Justin Gaethje Chabib Nurmagomedov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: Twitter UFC Europe
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články