Bystrica prilákala obrovskú posilu zo zámoria: Prichádza najproduktívnejší obranca ligy!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - František Iván

BANSKÁ YSTRICA - Kanadský hokejový obranca Alex Breton sa stal novou akvizíciou HC '05 Banská Bystrica. S klubom podpísal dvojročnú zmluvu do konca sezóny 2021/2022. Informovala o tom oficiálna stránka "baranov".

"O Alexa sme sa zaujímali dlhší čas, keďže aj on už cítil potrebu hrať a v Severnej Amerike je situácia stále nejasná. Dohodli sme sa na dvojročnej zmluve. Po príchode pôjde na päť dní do karantény, potom ho dáme otestovať a ak bude všetko v poriadku, tak sa pripojí k tímu. Ide o produktívneho obrancu, ktorý má ofenzívne chúťky, veľmi dobre vidí hru, má dobrú prácu s hokejkou a je slušný korčuliar. Sľubujeme si od neho, že nám pomôže v presilovkách a s produktivitou," povedal športový manažér banskobystrického klubu Július Koval.

Pre 23-ročného obrancu pôjde o prvé pôsobisko v Európe. V sezóne 2019/2020 hral za tím Allen Americans v ECHL. S 55 kanadskými bodmi za 11 gólov a 44 asistencií (v 61 zápasoch) sa stal najlepším nahrávačom aj najproduktívnejším hráčom spomedzi obrancov. Zároveň bol v ECHL vyhlásený za obrancu roka a dostal sa aj do prvého All-star tímu súťaže.

Viac o téme: HC '05 Banská Bystrica Július Koval Alex Breton
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články