Sagan na Gire zarobil pekný balík: Lepšie na tom bola len šestica pretekárov!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: TASR/AP - Massimo Paolone

RÍM - Tím Ineos zarobil na tohtoročných cyklistických pretekoch Giro d'Italia 430.693 eur, pričom celkový víťaz Tao Geoghegan Hart prispel do tejto sumy čiastkou 314.781 eur. Slovák Peter Sagan zarobil pre tím Bora-Hansgrohe 45.243 eur. Informoval o tom portál cyclingnews.com.

Geoghegan Hart získal okrem ružového dresu aj biely pre víťaza súťaže do 25 rokov a zaznamenal aj dve etapové víťazstvá, ďalšie štyri nazbieral pre Ineos Filippo Ganna a jedno pridal Jhonatan Manuel Narvaez.

Sunweb, ktorého pretekári sa umiestnili na celkovom druhom (Jai Hindley) a treťom mieste (Wilco Kelderman), zarobil na Gire 278.093 eur. Hindley prispel k tejto čiastke sumou 168.341 eur a Kelderman 86.025 eurami. Sunweb sa v celkovom poradí tímov na Gire umiestnil na treťom mieste.

Druhý skončil Deceuninck-Quickstep, ktorý si odniesol 145.507 eur. Jeho jazdec Joao Almeida získal dokopy 100.380 eur. Víťaz bodovacej súťaže Francúz Arnaud Démare (Groupama-FDJ) si odniesol 66.040 eur.

Sagan, ktorý vyhral jednu etapu, štyrikrát bol druhý, raz si obliekol modrý dres pre lídra vrchárskej súťaže a dvakrát cyklámenový, zarobil dokopy 45.243, čo ho radí na siedme miesto medzi pretekármi. Bora získala 80.869 eur a medzi tímami bola štvrtá.

Peter Sagan oslavuje triumf Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP - Massimo Paolone

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Giro d'Italia 2020 Geoghegan Hart