Courtois to po príchode do Realu nemal vôbec jednoduché: Môj syn s jeho podporou nemohol počítať!

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

MADRID - Otec brankárskej jednotky Realu Madrid Thibauta Courtoisa v rozhovore pre belgický denník Le Derniere Heure priznal, že jeho syn mal pred dvoma rokmi po príchode do španielskeho veľkoklubu veľké problémy s vtedajšou gólmanskou jednotkou Keylorom Navasom, ktorý vraj dvadsaťosemročného belgického reprezentanta nerešpektoval.

Thierry Courtois dal situáciu do kontrastu s tou v roku 2014, kedy jeho syn prestúpil z Atlética Madrid do Chelsea a dlhoročná jednotka klubu Petr Čech robila vraj všetko preto, aby sa Courtois junior cítil v novom pôsobisku dobre.

"(Navas) nebol dobrým tímovým kolegom, môj syn s jeho podporou nemohol počítať. Naopak Petr (Čech) prijal Thibaulta v Chelsea veľmi dobre. Vzal ho na prvý tréning, vždy mu radil a pomáhal mu integrovať sa. Bol to skvelý tímový kolega, na ktorého sa vždy mohol spoľahnúť. To isté sa nedá povedať o Keylorovi," povedal Courtois senior.

"Thibaultov príchod do Realu bol naopak trochu komplikovaný. Sezóna už začala a on bol v príprave pozadu. Aby mohol byť jednotkou, musel počkať dva alebo tri zápasy. Jeho integrácia nebola ľahká, pretože tam vždy bol Keylor, ktorý mal dobré postavenie v klube a priateľský vzťah s novinármi. Keď vlani odišiel do PSG, všetko bolo jednoduchšie," poukázal Courtoisov otec na to, že Kostaričan Navas vlani v lete podpísal v PSG štvorročnú zmluvu.

V sezóne 2018/19 si pozíciu jednotky nakoniec vybojoval Courtois, po nepodarenom úvode a odvolaní trénera Julena Lopeteguiho ale Real zaostal v španielskej lige za Barcelonou a nedokázal obhájiť ani triumf v Lige majstrov. S návratom kouča Zinédina Zidana ale Real v minulej sezóne ovládol ligu a v prebiehajúcom ročníku je na druhom mieste. V Lige majstrov je naproti tomu po dvoch zápasoch s jedným bodom posledný v skupine.


Tagy: Thibaut Courtois Keylor Navas Real Madrid CF Thierry Courtois

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Jose Miguel Fernandez

DISKUSIA