Niké podporuje slovenský šport, z Fondu pre budúcnosť športu už rozdala takmer štvrť milióna eur!

Spoločnosť Niké opäť raz odmeňovala športových nadšencov a slovenské kluby, ktorí svoje video prihlásili do Fondu pre budúcnosť športu. Dokopy tak rozdala už 223 900 €. Teraz k vyše stovke doposiaľ odmenených pribudlo ďalších 20 talentov. Medzi nimi sa nájdu jednotlivci so zaujímavými príbehmi, ako aj tímy, pre ktoré je šport neoddeliteľnou súčasťou ich životov.

Grant získal aj OFK Bošany

Medzi ocenenými je aj Obecný futbalový klub Bošany. „Fond vnímam ako perfektne postavený projekt. V tejto neľahkej dobe, keď sa športu nedostáva dostatok podpory, je to skvelá vec a z pridelenej dotácie máme obrovskú radosť. Ak by bolo takýchto projektov viac aj z iných strán, svet by bol hneď omnoho krajší,“ prezradil šéf klubu Peter Šišmič. Sumu 4000 € chcú v Bošanoch použiť na rozvoj infraštruktúry: „Plánujeme úpravu okolia nášho štadióna. Chceme pripraviť príjemné prostredie pre rozvoj športových zručností všetkých našich hráčov, od predprípravky až po dospelých a viac úsilia venovať do starostlivosti o mládež,“ dodal Šišmič.

Niké dodala energiu Energy Teamu

Jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich kolektívnych športov je trojkový basketbal. O jeho popularite svedčí fakt, že sa dostal do olympijského programu. Na Slovensku je viacero klubov, jedným z nich je Energy Team. Vznikol v roku 2015 a odvtedy žne samé úspechy na domácej pôde i v zahraničí. Teraz si energiu Energy Teamu všimla aj Komisia Niké, ktorá ho odmenila grantom. „Správou o pridelenej dotácii 3000 eur ste nás nesmierne potešili. Ponúkne nám to priestor posunúť naše fungovanie na lepšiu úroveň,“ povedal Dávid Krč, jeden z členov tímu. Doplnil, že Fond pre budúcnosť športu je pre samotné mužstvo výborná prezentácia a možno sa im vďaka tomu podarí prilákať nejakých ďalších kvalitných hráčov.

Vytrvalo bežal za výhrou

Medzi odmenených patril aj Patrik Vyšňovský, ktorého Niké podporila sumou 2000 €. „Fuuuuha, to ste ma teraz veľmi potešili. Ani neviem, čo mám na to povedať. Peniaze použijem na bežecké pomôcky, botasky, výživu a sústredenia.“ Patrik sa behu začal venovať v 19-tich rokoch, čo však nepovažuje za prekážku. „Už od detstva som si hľadal šport, ktorý by mi sadol. Bol to vytrvalostný beh“, povedal športovec, ktorý medzi svoje najväčšie úspechy považuje 3. miesto v polmaratóne v Košiciach, kde mal konkurenciu zo 61 krajín. 

Tešia sa aj rýchlokorčuliari z Prešova

„Bodaj by sme takéto telefonáty mali každý deň.“ Takto zareagovala na samotný zisk grantu riaditeľka a trénerka prešovského klubu ŠKM Akademik. Na ďalší rozvoj získali rýchlokorčuliari grant vo výške 2400 €. „V súčasnosti máme pomerne ťažké podmienky, hala v Prešove je nedostupná, a preto musíme cestovať do Košíc a navyše prišla korona. Dokedy nebol „lockdown“ sme sa dokonca museli tak zariadiť, že sme mohli trénovať maximálne po šiestich, čím sa nám financie za prenájom na ľad ešte znásobili. Momentálne trénujeme individuálne, inak sa nedá.“

V Belej nad Cirochou sa obávajú, že sa deti k športu nevrátia

Podporu na ďalšiu činnosť získal aj stolnotenisový klub z obce Belá nad Cirochou, ktorá sa nachádza na východe Slovenska. Jeho predseda Ján Dráb neskrýval radosť: „Aspoň nejaká dobrá správa v týchto ťažkých časoch. Trénovať sa nedá, no verím však, že sa čoskoro začne aspoň v 6-členných skupinách.“ Stolnotenisový šéf obce zo sninského okresu sa totiž obáva, že deti sa k športu budú vracať ťažšie: „Bojím sa, ak deti zo športu na čas vypadnú, ťažko sa budú vracať. Verím však, že to zvládneme.“

Si aj ty športovec? Získaj podporu pre seba alebo svoj klub!

Niké spustila Fond pre budúcnosť športu v júni. Hlavnou myšlienkou je pomáhať amatérskym športovcom či športovým klubom na celom Slovensku.

Na úvod vložila do fondu 100 000 € a za každý podaný tiket pridá jeden cent. Doteraz spoločnosť odmenila 126 klubov a jednotlivcov, ktorým už rozdala sumu 223 900 €! Ani ostatní nemusia vešať hlavu, s podporou Niké pokračuje Fond aj naďalej.

Milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť? Podporíme vás. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktoré presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!


Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA