Slovenskí chlapci dali v Česku opäť o sebe vedieť: Koscelník s vlastencom, rozhodol Schranz

Ivan Schranz oslavuje gólIvan Schranz oslavuje gól Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Futbalisti Jablonca zvíťazili v piatkovej predohrávke 8. kola českej ligy na ihrisku Liberca 3:1. Víťazný gól strelil slovenský útočník Ivan Schranz, ktorý v 71. minúte skóroval na 2:1 pre hostí.

Jablonec sa ujal vedenia už v 2. minúte, keď si nešťastný vlastný gól po rohovom kope strelil slovenský obranca Martin Koscelník. Liberec ešte v prvom polčase vyrovnal po úspešnej jedenástke Guinejčana Kamsa Maru, ale po zmene strán skórovali už len hostia. Dvadsať minút pred koncom poslal Jablonec do vedenie svojím tretím gólom v sezóne Schranz a víťazstvo poistil v 82. minúte Jaroslav Zelený.

Jablonec sa v tabuľke dostal pred Liberec na 5. miesto. Koscelník, Schranz, aj stredopoliar Jablonca Jakub Považanec odohrali celý duel. Schranz videl v závere žltú kartu. Libercu chýbal pre úmrtie otca na lavičke hlavný tréner Pavel Hoftych, ktorého zastúpil asistent Pavel Medynský.

Fortuna liga - 8. kolo:
FC Slovan Liberec - FK Jablonec 1:3 (1:1)
Góly: 28. Mara (z 11m) - 2. KOSCELNÍK (vlastný), 71. SCHRANZ, 83. Zelený
/za domácich M. Koscelník celý zápas + vlastný gól - za hostí J. považanec celý zápas, I. Schranz celý zápas + 1 gól a ŽK/

Viac o téme: FC Slovan Liberec Ivan Schranz FK Jablonec Martin Koscelník