Slovensko prichádza o prvú biatlonovú radosť: Sestry Fialkové nemôžu štartovať

Paulína FialkováPaulína Fialková Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa nepredstavia v úvodných pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Dôvodom je, že štyria zo siedmich členov ich tímu mali pozitívny test na koronavírus. V tíme sú okrem dvojice biatlonistiek ešte aj tréneri Anna Murínová s Jakubom Leščinským, fyzioterapeut Jakub Hudák a dvaja servismani Miha Plahutnik a Štefan Lichoň.

Testy podstúpili v Štokholme, kde následne nastúpili do izolácie. "Je to nepríjemná záležitosť. Život v čase pandémie koronavírusu nám však ukázal, že takéto situácie nastať môžu. Musíme sa s tým vyrovnať," povedal pre TASR prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár. Ten zároveň informoval, že Slovensko napriek tomu v Kontiolahti zastúpenie mať bude. "Našťastie, celá mužská reprezentácia a aj zvyšné dve slovenské biatlonistky mali negatívne testy a neprišli ani do styku s nikým pozitívne testovaným. V prvom kole Svetového pohára tak budeme mať na štarte štyroch mužov a dve ženy. Ďalší víkend budeme riešiť na základe toho, aké budú výsledky PCR testov."

Sedmička členov slovenského tímu sa podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu, alebo v pondelok. Ak budú testy negatívne, tím sestier Fialkových sa plánuje presunúť na 2. kolo Svetového pohára, ktoré je na programe od 3.-6. decembra taktiež v Kontiolahti. Ak budú testy opäť pozitívne, členovia družstva odcestujú domov.

"Bohužiaľ, tak dlho očakávaný štart sezóny vo fínskom Kontiolahti sa pre nás zatiaľ odkladá. Pravda je, že sa v našom tíme pri testovaní objavil pozitívny prípad na covid19, a na základe pokynov tak zostávame nateraz v izolácii. Ďakujeme a veľmi si vážime vašu podporu a pevne veríme, že nás už čoskoro uvidíte v pretekoch," odkázali sestry Fialkové fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete.

Paulína Fialková obsadila v uplynulom ročníku v celkovom poradí 13. miesto. V jednotlivých disciplínach sa jej najviac darilo v stíhacích pretekoch, v ktorých jej patrilo celkovo šieste miesto.

Nová sezóna Svetového pohára štartuje vytrvalostnými pretekmi mužov i žien v sobotu 28. novembra. Na štarte sa predstavia Slovenky Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová, ktoré sa nenachádzali v tom istom kolektíve, ako sestry Fialkové.  

Viac o téme: Paulína Fialková Ivona Fialková Peter Vozár
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články