Shiffrinová je po emotívnom návrate vďačná: Aj vstup na štart môže byť niekedy víťazstvom

Mikaela Shiffrinová reaguje v cieli druhého kola úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára
Mikaela Shiffrinová reaguje v cieli druhého kola úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára

LEVI - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa cez víkend vrátila do súťažného diania po 300-dňovej prestávke. V januári prerušila uplynulý ročník Svetového pohára po tom, ako jej zomrel otec, neskôr zasiahla do sezóny pandémia koronavírusu. Návrat jej vyšiel, v sobotňajšom slalome v Levi obsadila druhé miesto, keď o 18 stotín zaostala za Slovenkou Petrou Vlhovou. V nedeľu k tomu pridala piate miesto.

Mikaela pre stránku amerického tímu priznala, že bola po sobotňajšom emotívnom výsledku unavená, z piateho miesta však sklamaná nebola. "Je neuveriteľné tu byť. Mám za sebou dva skutočne solídne preteky a bol to neuveriteľný víkend. Som vďačná za to, že som sa opäť mohla zúčastniť  pretekov.“ Aj jednoduchý krok ako je vykročenie do štartovej brány môže byť niekedy víťazstvom, pripomína na oficiálnej stránke Shiffrinovej tím. 

Pri tejto príležitosti sa Shiffrinová osobitne poďakovala svojej mame ­Eileen, ktorá s ňou do Fínska cestovala. "Ona je jediný dôvod, prečo som tu. Dáva mi silu a inšpiráciu. Robíme to čo robíme a ide to celkom dobre. Ale čo je najdôležitejšie, robíme to spolu. Milujem ťa," napísala. 


Tagy: Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR/AP - Jussi Nukari/Lehtikuva

DISKUSIA