Vlhová po dôležitom triumfe v úvodnom slalome celkovou líderkou: Chcela som využiť tú malú výhodu

Petra Vlhová sa teší po triumfe v prvom slalome novej sezóny Svetového poháraPetra Vlhová sa teší po triumfe v prvom slalome novej sezóny Svetového pohára Zdroj: TASR/AP - Jussi Nukari/Lehtikuva

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi za ňou o 18 stotín sekundy zaostala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová. Tretie miesto obsadila Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,57 s).

"Chcela som využiť tú malú výhodu, že trať druhého kola staval môj tréner. Nebolo to však jednoduché, na štarte snežilo a zjazdovka už bola miestami rozbitá. Chcela som ísť naplno, vlani som tu vypadla, takže sa veľmi teším. Víťazstvo v prvom slalome sezóny je vždy veľmi dôležité," povedala v prvej televíznej reakcii Vlhová, ktorá vyrazila za obhajobou malého glóbusu v tejto disciplíne stobodovým ziskom.

Po dvoch súťažiach sa so 160 bodmi dostala aj na čelo celkového poradia prestížneho seriálu. Z pätnástich triumfov na podujatiach SP má v slalome na konte deväť. V Levi nadviazala na úspech z roku 2017, ďalší môže pridať už v nedeľu (10.15/13.15 SEČ).

Petra Vlhová sa teší Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP - Jussi Nukari/Lehtikuva

Iba 25-ročná slovenská zjazdárka súťaží síce v ére multirekordnej a fenomenálnej Shiffrinovej, sama však v strednom kariérovom veku atakuje zaujímavé méty. V prvom z dvoch víkendových slalomov dosiahla svoje pätnáste víťazstvo v pretekoch SP, čo sa veličinám ako Perrine Pelenová, Anna Veithová, Sonja Nefová, či Isolde Kostnerová podarilo za celé ich súťažné dráhy. Rovnaký počet triumfov má na konte aj 30-ročná Federica Brignoneová, celková víťazka predchádzajúcej sezóny SP.

Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP - Jussi Nukari/Lehtikuva

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP - Jussi Nukari/Lehtikuva; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy