VIDEO Červený Peter Sagan takmer odpadol: Zavolaj mi, keď budete mať miesto!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Slovenský cyklista sa bežne rúti po cestách obrovskou rýchlosťou, ale to, čo vyskúšal teraz, je úplne iný level. Miestami to vyzeralo tak, že je tesne pred odpadnutím, avšak celý let stíhačkou ustál a dokonca sa výborne bavil.

Sagan si celú jazdu v tomto rýchlom stroji očividne užíval a neraz mal na tvári úsmev. Pri skúšaní rôznych prvkov však dochádzalo k veľkému preťaženiu a bolo vidieť, že bol na hranici svojich možností. Pre netrénovaného jedinca je strata vedomia absolútne bežná, Sagan to však ustál a pokračoval s užívaním si letu. Ako sám napísal, preťaženie dosiahlo takmer 8g, takže by mohol v zdraví absolvovať aj let do vesmíru.

"Ahoj Thomas Pesquet (známy astronaut, pozn. red.), dnes som zvládol preťaženie 7,9g počas môjho letu v stíhačke. Bola to poriadna jazda, ale celkom určite sa zlepšujem a budem pokračovať v tréningu. Ozvi sa mi, ak sa nájde pre mňa miesto v rakete na ISS. Môžete ma hodiť aj do nákladného priestoru, ak bude treba," napísal vtipne Sagan na sociálnej sieti.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - Marco Alpozzi; Video: facebook - Peter Sagan

DISKUSIA