V minulosti ho získal aj Peter Sagan: Prestížne ocenenie Vélo d'Or putuje do Slovinska

Primož Roglič
Primož Roglič

ĽUBĽANA - Slovinský cyklista Primož Roglič získal prestížne ocenenie Vélo d'Or (Zlatý bicykel). Vlaňajší víťaz Julian Alaphilippe dostal tentoraz trofej pre najlepšieho francúzskeho pretekára.

"Podľa zoznamu predchádzajúcich laureátov ide o naozaj významné ocenenie. Preto by som chcel využiť túto možnosť a poďakovať sa všetkým novinárom, ktorí za mňa hlasovali," povedal Slovinec na margo ankety, ktorá vznikla v roku 1992. Tridsaťjedenročný Roglič získal ocenenie aj napriek tomu, že ho o celkový triumf na Tour de France obral v predposlednej etape krajan Tadej Pogačar. Počas celej sezóny podával stabilné výkony a dosiahol vynikajúce výsledky na viacerých podujatiach vrátane víťazstva na španielskej Vuelte či klasike Liege-Bastogne-Liege.

O jeho víťazstve v Belgicku rozhodla až cieľová fotografia, ktorá posunula na piate miesto vlaňajšieho víťaza ankety Alaphilippea. Za titul majstra sveta v cestných pretekoch v talianskej Imole a víťazstve v jednej etape na Tour de France triumfoval  v ankete o najlepšieho Francúza: "Roglič si tento rok ocenenie zaslúžil. Mal úžasnú sezónu, podobnú ako vlani ja. Je to úplne logické. Napriek tomu považujem tento rok za úspešný a veľmi si vážim, že som obhájil triumf medzi krajanmi."

Ocenenie Vélo d'Or získal v minulosti aj slovenský pretekár Peter Sagan (2016), raz skončil druhý (2015) a dvakrát bol tretí (2013, 2017).


Tagy: Vélo d'Or Julian Alaphilippe Primož Roglič

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA