Koronavírus v slovenskej osemnástke: Pozitívnych 13 hráčov, zápas so Žilinou odložili

Slovenskí hokejisti na Hlinka-Gretzky CupeSlovenskí hokejisti na Hlinka-Gretzky Cupe Zdroj: TASR/Martin Palkovič

PIEŠŤANY - Vložený zápas Slovenskej hokejovej ligy (SHL) medzi slovenskou reprezentáciou do 18 rokov a Vlkmi Žilina (17.30) sa v nedeľu neuskutoční. Duel museli odložiť pre koronavírus v tíme "osemnástky".

 Ako informovala webstránka hockeyslovakia.sk, nedeľné ranné testovanie v projekte SR 18 odhalilo 13 hráčov s pozitívnymi výsledkami. Pravidelné testovanie mali pritom mladí reprezentanti absolvovať až v pondelok. "Hráči nám začali postupne oznamovať, že sa necítia dobre. S tímovým lekárom sme dohodli postup, že testovanie prebehne v nedeľu, aby sme sa zachovali zodpovedne a proti súperovi sme nenastúpili s podozrením. Žiaľ, testovanie na COVID-19 nám odhalilo trinásť prípadov," uviedol tímový manažér SR 18 Branislav Varga.

Všetci hráči "osemnástky" odišli do domácej karantény, budú kontaktovať svojich všeobecných lekárov, ako i regionálny úrad verejného zdravotníctva. "Do domácej karantény idú aj hráči s negatívnym testom. Tréningový proces je dnešným dňom pozastavený," dodal Varga pre web SZĽH. O novom termíne zápasu rozhodne Ligová rada Slovenskej hokejovej ligy.

Viac o téme: Slovensko 18 Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Palkovič
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články