Veľké prekvapenie pod Tatrami: Koniec čiernej série, Miškovec zaskočil lídra Tipos extraligy

Jurij Repe a Tomáš Vošvrda Jurij Repe a Tomáš Vošvrda Zdroj: TASR/Milan Kapusta

POPRAD - Hokejisti Miškovca zvíťazili v dohrávke 6. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:2. Hostia viedli ešte v 57. minúte 3:0, "kamzíci" sa dvoma gólmi vrátili do hry o body, no ich finiš prišiel neskoro. Hostia spečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky.

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 57. Erving (Tavi, Ulrych), 59. Handlovský (Drgoň, Haščák) - 1. Wolff, 36. Galanisz (Rokaly, Rauhauser), 37. Jordan (Revesz, Magosi), 60. Galanisz. Rozhodovali: Žák, Valach - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše Skokan (Pop.) 5 min. + DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostavy:

HK Poprad: Vošvrda – Repe, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Wehrs, Szirányi, Wolff, D. Kiss, Rauhauser, Vojtkó, Láda – Jordan, Osterberg, Csányi – Magosi, Galanisz, Rokaly – Szalma, Révész, Páterka, Révész – Turbucs, Miskolczi, Lövei

Favorit zápasu boli hráči Popradu, ale lepší vstup mali hostia. Obranca Wolff zakončil svoj ofenzívny výpad ideálne a od 46. sekundy hostia viedli. O päť minút mali domáci možnosť presilovky, ale obrana Miškovca situáciu zvládla. Popradčania sa nevedeli dostať do gólových pozícií a obranu hostí v prvej tretine neprekvapili.

"Kamzíci" v druhej tretine zvýšili aktivitu, ale gólom sa neskončila ani sľubná šanca Mateja Paločka, na opačnej strane neuspel Jordan. Dôležitý moment priniesla 32. minúta. Kapitán Popradu Skokan narazil na mantinel Kissa, za čo dostal trest na 5 minút a do konca zápasu. Hostia dlhú presilovku zužitkovali na ďalšie dva góly. Najskôr Galanisz uspel dorážkou z ostrého uhla a Vošvrdu onedlho prekonal aj Jordan - 0:3.

Domáci sa však nevzdávali a v tretej tretine sa snažili otočiť výsledok. V 50. minúte Haščák neuspel pred odkrytou bránkou, no v 57. minúte Taviho akciu dokončil jeho krajan Erving - 1:3. Po oddychovom čase domácich dostal menší trest Jordan a Popradčania presilovku využili, keď Drgoňovu strelu tečoval Handlovský - 2:3. Nabudení domáci sa pokúsili o hru bez brankára, no v nej hostia spečatili svoje víťazstvo, keď Galanisz strelou z vlastného pásma upravil na 2:4.

Hlasy po zápase:

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Dnešný zápas sme chytili zo zlého konca. V druhej tretine, kedy sme získali územnú prevahu, sme sa dostali do päťminútového oslabenia. V ňom nám súper odskočil o ďalšie dva góly. Až v samom závere zápasu sme sa dostali k ucelenému hernému prejavu. Výsledok sa nám podarilo aspoň skorigovať. Ako líder tabuľky by sme sa nemali takýmito kolísavými výkonmi hlavne na domácom ľade prezentovať."

Dave Allison, tréner Miškovca: "Mali sme dobrý štart do zápasu. Dali sme hneď gól. Potom sme pridali v druhej tretine ďalšie dva v presilovke. Hrali sme proti silnému súperovi. Boli sme v ťažkom rozpoložení. Hráči si zaslúžia pochvalu za víťazstvo. Zaslúžene môžu oslavovať."

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HC Slovan Bratislava DVTK Miškovec Tipos extraliga