Najlepší hráč minulej sezóny sa sklonil pred legendami: Ronaldo a Messi sú iná liga, priznáva Lewandowski

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

BERLÍN - Poľský futbalista Robert Lewandowski nevidí sám seba v rovnakej "lige", v akej sú podľa neho Lionel Messi či Cristiano Ronaldo. Obe superhviezdy pritom dokázal zdolať v hlasovaní o Hráča roka 2020 podľa FIFA.

"Messi a Ronaldo sú na čele týchto ankiet už dlhší čas. Tým sú jedineční. Nevidím sám seba na rovnakej úrovni ako sú oni. Oni sú iná liga," uviedol útočník Bayernu Mníchov v rozhovore pre magazín France Football. "No ak sa pozriete na tohtoročné čísla, tak som presvedčený, že som na tom celkom dobre, čo sa týka predvedených výkonov a nastrieľaných gólov," dodal.

Robert Lewandowski a jeho Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP - Bernd Thissen

Tridsaťdvaročný Lewandowski dal v predchádzajúcej sezóne 55 gólov vo všetkých súťažiach a Bayernu pomohol k zisku treble - k triumfu v Bundeslige, Nemeckom pohári i Lige majstrov. Lewandowskeho už vyhlásili za najlepšieho hráča v Nemecku, ocenenie dostal aj od Európskej futbalovej únie (UEFA). Francúzsky magazín France Football tento rok ocenenie Zlatá lopta neudeľuje.

Lewandowski najlepším hráčom podľa Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Valeriano Di Domenico

Argentínčan Messi a Portugalčan Ronaldo si podelili triumfy v ankete Hráč roka podľa FIFA v 11-tich z predchádzajúcich dvanástich ročníkov. Od roku 2008 až do tohtoročnej edície nezískali cenu iba raz - pred dvomi rokmi im ju "vyfúkol" chorvátsky stredopoliar Luka Modrič.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo FIFA Lionel Messi Robert Lewandowski
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Matthias Schrader
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články