Titul šampióna získal v Česku, Anglicku, Rusku i Škótsku: Český kouč mieri na lavičku majstra!

Jiří Jarošík
Jiří Jarošík

CELJE - Český tréner Jiří Jarošík povedie futbalistu NK Celje. Úradujúci slovinský majster o tom informoval na svojom webe. Štyridsaťtriročný bývalý český reprezentant naposledy koučoval Ústí nad Labem, s ktorým mu v druholigovej tabuľke patrilo po jesennej časti tretie miesto.

Celje je v slovinskej lige siedme, preto sa vedenie klubu rozhodlo priviesť miesto Dušana Kosiča nového trénera. Voľba padla na bývalého obrancu či stredopoliara Sparty, Chelsea, CSKA Moskva alebo Celticu Glasgow, ktorý získal majstrovský titul v Česku, Anglicku, Rusku i Škótsku.

Trénerskú kariéru zahájil Jarošík v juniorke pražskej Sparty. Potom pôsobil ako asistent Davida Holoubka v Liberci a v Ružomberku. Tento rok v júli podpísal v rodnom Ústí nad Labem prvýkrát zmluvu ako hlavný kouč.

Jarošík si ešte musí vybrať spolupracovníkov, s novými zverenci by sa mal prvýkrát uvidieť 7. januára. "Angažmán v Slovinsku je v mojej trénerskej kariére veľkým krokom vpred. Celje má výborných mladých hráčov, predchádzajúci tréner odviedol skvelú prácu. Ja snáď dodám energiu, ktorú teraz mužstvo potrebuje," povedal Jarošík.


Tagy: Jiří Jarošík NK Celje

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA