VIDEO Basketbalisti Dallasu vytvorili rekord súťaže, Philadelphia nestačila na Cleveland

Na snímke vpravo hráč Clevelandu Collin SextonNa snímke vpravo hráč Clevelandu Collin Sexton Zdroj: TASR/AP Photo/Duane Burleson

NEW YORK - Basketbalisti Dallasu zvíťazili v nedeľnom zápase NBA na palubovke Los Angeles Clippers hladko 124:73. Už po polčase viedli o 50 bodov, čím vytvorili rekord súťaže.

Najvýraznejšie k tomu prispel Luka Dončič, ktorý v úvodných dvoch štvrtinách nazbieral 18 zo svojich 24 bodov. Mavericks dosiahli prvý triumf v novom ročníku, Clippers po prvý raz prehrali. "Nerobme z toho veľkú vec. Dostali sme poriadnu nakladačku, ale som si istý, že to bola len jednorazová záležitosť. Neboli sme skrátka pripravení a napravíme to už v najbližšom zápase," povedal po zápase najproduktívnejší hráč Clippers Paul George.

Hráči Los Angeles Lakers uspeli druhýkrát za sebou, keď zdolali doma Minnesotu 127:91. Úradujúci šampióni sa zaobišli aj bez zraneného Anthonyho Davisa, nahradil ho Kyle Kuzma s 20 bodmi, ďalších 18 pridal LeBron James. "Bol som veľmi spokojný s naším pohybom v ofenzíve a práve Kuzma bol tým hráčom, ktorý v úvode udával tón našej hry," povedal tréner Lakers Frank Vogel.

Oveľa napínavejší priebeh malo stretnutie medzi Chicagom a Golden State. O víťazstve hostí 129:128 rozhodol necelé dve sekundy pred koncom trojkou Damion Lee. Až päťkrát bol spoza trojbodového oblúka v zápase úspešný jeho tímový kolega Stephen Curry, ktorý, len ako tretí hráč v histórii NBA, prekonal hranicu 2.500 trojok. Stačilo mu na to len 702 zápasov, čo je výrazne menej ako Ray Allen (1.021) a Reggie Miller (1.288).