Boston má problémy s oporami: Marchand by mal stihnúť štart NHL, Pastrňák určite nie

David PastrňákDavid Pastrňák Zdroj: SITA/AP/Winslow Townson

BOSTON - Kanadský hokejový útočník Brad Marchand by mal po operácii prietrže stihnúť začiatok predsezónneho kempu Bostonu, ktorý štartuje v nedeľu 3. januára. Tréneri Bruins očakávajú, že sa 32-ročný krídelník zapojí do prvého spoločného tréningu pred novým ročníkom NHL.

"Marchandovi sa darí dobre, takmer každý deň trénuje na ľade. Bude s nami od prvého dňa tréningového kempu. Dostáva sa do správnej kondície. Veľa na sebe pracoval, potrebuje iba nájsť cit v rukách a ten správny 'tajming'. Budeme v jeho prípade pristupovať opatrne, no určite urobil za uplynulé obdobie veľký progres," povedal pre nhl.com generálny manažér "medveďov" Don Sweeney. Podľa neho zatiaľ nie je garantované, že Marchand bude v zostave Bruins v prvom zápase sezóny 14. februára proti New Jersey.

Fit stále nie je Marchandov spoluhráč z elitnej prvej útočnej formácie Bostonu David Pastrňák. Český kanonier absolvoval vlani v septembri atroskopiu bedrového kĺbu, pričom lekári vtedy odhadovali dobu rekonvalescencie na päť mesiacov. Bruins by mal byť k dispozícii až v polovici februára. "David potrebuje viac času na návrat. Je nereálne, aby štartoval v prvých zápasoch. Budeme jeho stav posudzovať z týždňa na týždeň," dodal Sweeney.

Viac o téme: Boston Bruins Brad Marchand David Pastrňák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Winslow Townson
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články