Komplikácie pred biatlonovými pretekmi: Pozitívne prípady! Štartuje tam aj slovenská výprava

Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

BERLÍN - Prvé kolo testovania pred piatym podujatím Svetového pohára v biatlone v Oberhofe odhalilo štyri pozitívne prípady koronavírusu. Na pretekoch v nemeckom stredisku štartuje aj slovenská výprava. Zápolenia v Oberhofe sa začnú v piatok šprintmi žien (11.30 h) a mužov (14.15 h).

Generálny sekretár Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Felix Bitterling nezverejnil mená pozitívnych osôb, no uviedol, že spolupracujú s miestnymi zdravotnými úradmi, ktoré budú rozhodovať o prípadných opatreniach či karanténe. "Po sviatočnej prestávke očakávame zopár pozitívnych prípadov, no s naším systémom na ne môžeme rýchlo reagovať," citovala ho agentúra dpa.

Portál idnes.cz vo štvrtok informoval, že pozitívny test v dejisku podujatia mal český biatlonista, minuloročný juniorský majster Európy Vítězslav Hornig. Ešte pred odchodom do Oberhofu neprešli PCR testami Michal Krčmář a Adam Václavík. Český mužský tím tak čaká na ďalšie pokyny od miestnych úradov a či nebudú musieť ísť do karantény jeho ďalší členovia.

 Od začiatku sezóny odhalili v biatlonovej "bubline" v rámci podujatí Svetového pohára dokopy 22 pozitívnych prípadov. Sestry Paulína a Ivona Fialkové museli po pozitívnom teste vo svojom tíme vynechať úvodné dve kolá SP vo fínskom Kontiolahti. Sezónu tak odštartovali až v Hochfilzene.

IBU zaviedla pred novým ročníkom striktné hygienické pravidlá s častým testovaním športovcov i funkcionárov a s cieľom minimalizovať cestovanie usporiadala úvodných šesť kôl len v troch strediskách - Kontiolahti, Hochfilzen, Oberhof.

Viac o téme: Biatlon Oberhof
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Matthias Schrader
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články