Ďalšie lyžiarske preteky zrušili! Víkendovému podujatiu Svetového pohára dali stopku úrady

Zdroj: TASR/AP

KITZBÜHEL - Víkendové preteky Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli zrušili pre koronavírus. Podujatiu dali stopku úrady po tom, ako v neďalekom Jochbergu zaznamenali sedemnásť prípadov infekčnejšieho britského variantu vírusu.

V Kitzbüheli boli na programe dva slalomy, v sobotu náhradný za Wengen, v nedeľu klasický hahnenkammský. Podľa predsedu krajinskej vlády v Tirolsku Güntera Plattera odhalili v Jochbergu celkovo 24 nových prípadov a z bezpečnostných dôvodov, najmä pre výskyt britskej mutácie, rozhodli o zrušení podujatia SP. Celú oblasť pravdepodobne čaká testovanie a v prípade dobrých výsledkov by nemalo nič ohroziť preteky v Kitzbüheli, ktoré sú naplánované na 22.-24. januára.

O zrušení pretekov vo Wengene (15. a 16. januára) rozhodol úrad verejného zdravotníctva v kantóne Bern na základe vysokého počtu nakazených koronavírusom v regióne.

Podľa ORF prichádza do úvahy, že slalomy za Wengen reps. Kitzbühel by mohli presunúť do Flachau. V tomto stredisku sa uskutočnili v utorok ženské preteky, čo by malo uľahčiť organizáciu.

Presun do Flachau bola logická voľba, keďže sa tam v utorok uskutočnili ženské preteky. V tradičnom nočnom slalome triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová, Slovenska Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste. Do úvahy prichádzali aj Salzburg a stredisko Zauchensee, oba rezorty však túto možnosť odmietli pre nedostatok času na organizáciu.

Viac o téme: Kitzbühel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články