Slovensko vypadáva z hry: MS v Bielorusku nemajú veľkú šancu! Rozhodne sa čoskoro

Prezident IIHF René Fasel a bieloruský prezident Alexandr LukašenkoPrezident IIHF René Fasel a bieloruský prezident Alexandr Lukašenko Zdroj: SITA/Nikolai Petrov/BelTA Pool Photo via AP

BERN - Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel pripustil, že tohtoročné MS sa nemusia konať v Bielorusku, kde už niekoľko mesiacov prebiehajú protesty proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi.

V tejto súvislosti vznikol tlak na IIHF, aby šampionát presunula do inej krajiny. "Nezorganizujeme šampionát, ktorý môžu zneužiť politické kruhy. To sa týka vládnej moci a aj opozície. Máme pripravený plán B. Ten existuje už od jesene," povedal v piatok Fasel.

Švajčiar sa s bieloruským prezidentom stretol v pondelok. "Zreteľne sme mu naznačili, že šampionát v Bielorusku nemôže byť, ak sa veci nezmenia," prezradil Fasel, ktorý zároveň informoval, že otázkou organizátora MS sa výkonný výbor IIHF bude zaoberať 25.-26. januára. Informovala o tom agentúra DPA.

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP - Nikolai Petrov

Podľa Fasela federácia zvažuje aj iné možné alternatívy, dostala oficiálnu ponuku od Dánska, ktoré by mohlo zaskočiť ako organizátor či spoluorganizátor MS 2021, a diskutuje aj so slovenskou stranou. O možnosti, že by jednu zo skupín MS mohla namiesto Minska hostiť Bratislava, už v decembri informovalo švajčiarske periodikum Watson.

IIHF o Slovensku neuvažuje

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) poprel, že by v tejto veci rokoval s IIHF. "S Medzinárodnou hokejovou federáciou nevedieme momentálne žiadne rokovania o prevzatí tohtoročného svetového šampionátu. Takouto vecou sa ani nezaoberáme. Predovšetkým veríme, že IIHF situáciu vyrieší a majstrovstvá sveta sa uskutočnia," uviedol media & PR manažér SZĽH Peter Jánošík.

Viac o téme: Bielorusko MS IIHF René Fasel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Nikolai Petrov/BelTA Pool Photo via AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články