Petra Vlhová nemá rovnaké podmienky ako najväčšie rivalky: Magoni sa sťažuje!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

BRATISLAVA - Petra Vlhová napriek skvelým výkonom nemá rovnaké podmienky ako iné elitné lyžiarske tímy! Slovenská lyžiarka je totiž znevýhodnená oproti súperkám, ktoré sa mohli pripravovať na budúcotýždňový obrovský slalom v talianskom Kronplatze. Na situáciu sa posťažoval aj jej kouč Livio Magoni.

Ten sa snažil pre svoju zvereňkyňu vybaviť rovnaké podmienky, ako mali iné lyžiarky, a to vyskúšať si trať pred utorkovým obrovským slalomom. FIS však jeho žiadosť zamietla. "Požiadal som FIS, či by sme mohli trénovať medzi pretekmi v Kronplatze a Cortine, tak ako tímy zo Švajčiarska, USA, Talianska a Slovinska. Dostali sme negatívnu odpoveď. Začíname v Selvine, ale nevzdávame to," povedal taliansky kouč pre web NeveItalia.

"Petrina morálka je vysoká. Musím iba trvdo pracovať. V Crans-Montane sa budeme v rámci tréningu dosť zameriavať aj na obrovský slalom," pokračoval Magoni.

Práve v Crans-Montane sú naplanované na piatok a sobotu zjazdy a v nedeľu zase Super-G. Odtiaľ sa ihneď lyžiarky presunú do talianskeho strediska Kronplatz, kde už v utorok sa pôjde spomínaný obrovský slalom.


Tagy: Petra Vlhová Livio Magoni

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA