VIDEO V záverečnej rovinke mu praskli nervy: Ruský pretekár zostrelil fínskeho konkurenta

Alexander Bolšunov a Joni Mäki v záverečnom súboji
Alexander Bolšunov a Joni Mäki v záverečnom súboji

LAHTI - Škandalózny záver mala štafeta mužov na Svetovom pohári bežcov na lyžiach v Lahti. Vedúci muž seriálu Rus Alexander Bolšunov v cieľovej rovinke nahnevane udrel fínskeho finišman Joniho Mäkiho, ktorý ho na záverečnom útoku "zavrel" za sebou. Po prejdení cieľom Bolšunov ešte do súpera schválne narazil a zrazil ho na zem. Elitná ruská štafeta bola diskvalifikovaná, na tretie miesto sa namiesto nej posunul druhý ruský výber.

Preteky vyhrali suverénne Nóri, ktorí mali náskok na druhé Fínsko až 41 sekúnd. Kvôli Bolšunovému správaniu prišli o stupne víťazov Alexej Červotkin, Jevgenij Belov a Denis Spicov.

Mäki si po zrážke s Bolšunovom v cieľovom priestore pomliaždil pravú ruku, ktorá mu napriek ľadovaniu opuchla. "Ruka nevyzerá veľmi dobre, uvidíme zajtra," povedal fínsky lyžiar. "Nabudúce mu musím dať na preteky prilbu," žartoval o Mäkim olympijský víťaz Iivo Niskanen, ktorý bežal na treťom úseku.

Podľa trénera ruskej reprezentácie Jegora Sorina mal byť Mäki diskvalifikovaný. "Saša (Bolšunov) išiel očividne pravou stranou a Fín sa tam začal presúvať, dvakrát sa zrazili lyžami a v Sašovi to vybuchlo," vyhlásil Sorin. "Ten incident v cieli je samozrejme niečo iné, ale za správanie Mäkiho na trati mali byť diskvalifikovaní Fíni," dodal.


Tagy: Alexander Bolšunov Joni Mäki Jegor Sorin

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Jussi Nukari; Video: Youtube

DISKUSIA