Veľký návrat Ivony Fialkovej: Slovensko posiela na majstrovstvá Európy 12 reprezentantov

Ivona FialkováIvona Fialková Zdroj: TASR - Michal Svítok

DUSZNIKI-ZDRÓJ- Dvanásť slovenských reprezentantov bude bojovať od stredy do nedele na majstrovstvách Európy v biatlone v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Z mužov sa okrem štvorice, ktorá v prebiehajúcej sezóne bojuje vo Svetovom pohári - Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga, predstavia na šampionáte aj juniorskí reprezentanti Samuel Hubač a Peter Golian. Zo žien budú v poľskom stredisku pretekať sestry Veronika a Júlia Machyniakové, Aneta Smerčiaková, Henrieta Horvátová, Lucia Michaličková a pridá sa k nim Ivona Fialková.

Najskúsenejšia zo šestice prekonala v novembri ochorenie COVID-19, rovnako ako jej sestra Paulína. Obe sa pre zdravotné komplikácie rozhodli po 5. kole SP v Oberhofe prerušiť sezónu, aby sa zotavili a mohli sa vrátiť na MS, ktoré sú na programe od 9. do 21. februára v slovinskej Pokljuke. Ivona Fialková sa rozhodla, že si pred vrcholom sezóny vyskúša formu na ME, kde absolvuje šprint a v prípade postupu aj stíhacie preteky. "Cítim na sebe, že mám veľký deficit pretekania, či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Potrebujem preteky, strieľať, tú pohodu a preto som sa spolu s trénermi a lekármi rozhodla, že pôjdem na ME," povedala pre slovenskybiatlon.sk

Na snímke slovenská biatlonistka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Michal Svítok

Podujatie v stredisku Duszniki-Zdrój odštartuje v stredu vytrvalostnými pretekmi, vo štvrtok je voľný deň a v piatok sú na programe rýchlostné preteky. V sobotu pokračuje šampionát stíhačkami a v nedeľu ho uzavrú miešané štafety dvojíc i štvoríc.

Prezidenta Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Petra Vozára by potešili výsledky do 15. miesta v individuálnych súťažiach a do 8. miesta v štafetách. "Budeme zvedaví, ako sa podarí znovu nastúpiť do pretekárskeho kolotoča Ivone Fialkovej. Absolvovala rôzne odborné zdravotnícke vyšetrenia a budeme zvedaví, ako sa jej bude dariť. Sme milo prekvapení z výsledkov mužov hlavne v štafetových pretekoch a veríme, že sa im bude rovnako dariť aj na ME. Samozrejme, všetci pretekári majú aj individuálne výkonnostné ciele na túto sezónu. Každý výsledok do pätnásteho miesta v individuálnych súťažiach a do ôsmeho miesta v štafetách bude povzbudením," uviedol pre TASR.

nominácia SR:
ženy: Ivona Fialková, Veronika Machyniaková, Aneta Smerčiaková, Henrieta Horvátová, Lucia Michaličková, Júlia Machyniaková
muži: Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko, Matej Baloga, Samuel Hubač, Peter Golian

Program ME Duszniki-Zdrój (Poľ.):
streda 27. januára - 10.30 h vytrvalostné preteky žien na 15 km, 14.15 vytrvalostné preteky mužov na 20 km
piatok 29. januára - 10.30 šprint žien na 7,5 km, 14.00 šprint mužov na 10 km
sobota 30. januára - 10.30 stíhacie preteky žien na 10 km, 13.00 stíhacie preteky mužov na 12,5 km
nedeľa 31. januára - 10.30 mix dvojíc, 13.00 mix štafety

Viac o téme: Tomáš Hasilla Michal Šima Ivona Fialková Šimon Bartko Matej Baloga Peter Vozár Henrieta Horvátová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články