VIDEO Milánske AC zvládlo rolu favorita, stále je vo vedení: Majstrovský Juventus nezaváhal

Frank Kessie sa raduje spolu so Zlatanom IbrahimovičomFrank Kessie sa raduje spolu so Zlatanom Ibrahimovičom Zdroj: SITA/Spada/LaPresse via AP

BOLOGNA - V sobotňajšom zápase 20. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazili hráči AC Miláno na ihrisku Bologne 2:1. Líder tabuľky tak odskočil mestskému rivalovi Interu na päť bodov, ten ale večer na San Sire zdolal Benevento Calcio 4:0 a tak je rozdiel medzi oboma milánskymi veľkoklubmi stále dvojbodový.

Skóre otvoril v 26. minúte chorvátsky stredopoliar Ante Rebič, ktorý poslal za chrbát brankára neúspešný pokutový kop Zlatana Ibrahimoviča. V 55. minúte zvýšili "rossoneri" na 2:0 zásluhou premeneného pokutového kopu Francka Kessieho. Domáci korigovali výsledok deväť minút pred koncom riadneho hracieho času v podobe presného zásahu Andreu Poliho.

"Nerazzurri" išli do vedenia v 7. minúte, keď si dal vlastný gól Riccardo Improta. V druhom dejstve na 2:0 zvýšil Lautaro Martinez a dvoma gólmi stanovil výsledok belgický útočník Romelu Lukaku. Slovenský obranca domácich Milan Škriniar nastúpil v základnej zostave a hral do 74. minúty.

Federico Chiesa oslavuje gól Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Majstrovský Juventus Turín zvíťazil v Janove nad Sampdoriou 2:0 a vystriedal AS Rím na tretej priečke tabuľky. "Stará dáma" udrela už po dvadsiatich minútach hry, keď poslal loptu do odkrytej bránky Federico Chiesa. V prvej minúte nadstaveného času poistil víťazstvo striedajúci Aaron Ramsey.

FC Bologna - AC Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 81. Poli - 26. Rebič, 55. Kessie

Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:2 (0:1)
Góly: 20. Chiesa, 90.+1 Ramsey

Inter Miláno - Benevento Calcio 4:0 (1:0)
Góly: 67. a 78. Lukaku, 7. Improta (vlastný), 57. Martinez
/M. Škriniar (Inter) hral do 74. min./

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Juventus Turín AC Miláno Inter Miláno FC Bologna Sampdoria Janov Benevento Calcio