Nešťastné obdobie pre Nižnekamsk: Libor Hudáček trafil do čierneho, jeho tím však opäť zlyhal

Libor Hudáček Libor Hudáček Zdroj: TASR/Martin Baumann

ČEĽABINSK - Ani gól Libora Hudáčka nepomohol hokejistom Neftechimika Nižnekamsk k bodovému zisku v stredajšom zápase KHL na ľade Čeľabinska. Slovenský útočník v 11. minúte znížil na 1:2, no jeho tím prehral 3:5. Nebodoval vo štvrtom stretnutí za sebou a je na predposlednom 11. mieste vo Východnej konferencii.

Slovenský útočník Martin Bakoš prispel gólom k víťazstvu Spartaka Moskva 5:3 na ľade Červenej hviezdy Kchun-lun v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bakoš strelil úvodný gól duelu v 6. minúte. V bránke Spartaka nechýbal Július Hudáček, ktorý si pripísal 32 zákrokov. Moskovský tím vyhral po troch zápasoch a posunul sa na ôsmu priečku Západnej konferencie, drží poslednú postupovú priečku do play off.

Dinamo Moskva v zostave aj so slovenským obrancom Michalom Čajkovským bodovalo naplno v piatom stretnutí za sebou, keď zdolalo Jokerit Helsinki 5:1. V tabuľke mu na západe patrí tretia priečka.

Líder súťaže Ak Bars Kazaň vyhral na ľade Jekaterinburgu 3:2 a body nestratil vo štvrtom stretnutí za sebou.

KHL - sumáre:

Avtomobilist Jekaterinburg - Ak Bars Kazaň 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 10. Macek, 56. Obidin - 8. Chenkeľ, 41. Gluchov, 52. Da Costa

Metallurg Magnitogorsk - Barys Nursultan 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 32. Nestrašil, 47. Pašnin, 55. Goldobin - 24. Paňukov

Traktor Čeľabinsk - Neftechimik Nižnekamsk 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 4. a 55. Kosov, 9. Bailen, 20 Sedlák, 31. Osnovin - 11. L. HUDÁČEK, 33. Šafigullin, 47. Semionov

Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Podoľsk 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly: 37. a 53. Urakov, 18. Terry, 32. Der-Argučincev, 35. Čechovič, 56. Miele - 1. Malychin, 17. Danforth, 41. Bardakov

Červená hviezda Kchun-lun - Spartak Moskva 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Góly: 12. Sproul, 13. Leščenko, 45. Shinkaruk - 6. BAKOŠ, 36. Serikov, 41. Radil, 41. Nikoncev, 60. Širokov

Dinamo Moskva - Jokerit Helsinki 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 30. a 54. Lindberg, 2. Pääjärvi, 19. Jaškin, 49. Zajcev - 38. Mäenalanen

Viac o téme: Spartak Moskva Jokerit Helsinki Libor Hudáček Dinamo Moskva Avtomobilist Jekaterinburg Traktor Čeľabinsk Július Hudáček Neftechimik Nižnekamsk Torpedo Nižnij Novgorod Metallurg Magnitogorsk Martin Bakoš Ak Bars Kazaň Viťaz Podoľsk Červená hviezda Kchun-lun Barys Nursultan