VIDEO Striedajúci Messi naštartoval Barcelonu: Betis polčasové vedenie s Blaugranas neudržal

Lionel Messi a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLionel Messi a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Miguel Morenatti

SEVILLA - Futbalisti FC Barcelona naďalej nestratili v tomto roku v La Lige ani bod, Betis Sevilla zdolali v nedeľnom súboji 22. kola na jeho pôde 3:2. V tabuľke im patrí druhé miesto s odstupom siedmich bodov na Atletico Madrid, líder súťaže však odohral o dva zápasy menej.

Katalánci v Andalúzii prehrali prvý polčas, keď im v 38. minúte dal gól po rýchlom protiútoku Borja Iglesias. Po prestávke otočili skóre, v 59. minúte vyrovnal Lionel Messi, ktorý prišiel z lavičky dve minúty predtým a v 68. min si dal Victor Ruiz vlastný gól. Lenže stopér Betisu po priamom kope potom rozvlnil aj súperovú sieť a v 75. min vyrovnal. O rozhodujúci moment sa postaral ďalší striedajúci hráč Trincao, 21-ročný Portugalčan skóroval v 87. minúte.

San Sebastián zvíťazil nad Cádizom hladko 4:1. Tím bojujúci o účasť v európskych súťažiach tak ukončil šnúru štyroch stretnutí bez víťazstva. Cadiz naopak prehral už v treťom zápase za sebou.

Betis Sevilla - FC Barcelona 2:3 (1:0)
Góly: 38. Iglesias, 75. Ruiz - 59. Messi, 68. Ruiz (vlastný), 87. Trincao

Osasuna Pamplona - SD Eibar 2:1 (1:1)
Góly: 18. Calleri, 86. Budimir - 44. Kike

Athletic Bilbao - FC Valencia 1:1 (1:0)
Góly: 43. Guillamon (vlastný) - 66. Gabriel

Real Sociedad San Sebastián - FC Cádiz 4:1 (2:0)
Góly: 26. a 34. Oyarzabal (prvý z 11 m), 54. a 59. Isak - 65. Izquierdo, ČK. 45.+3. Mauro (Cadiz)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Betis Sevilla