VIDEO Nešťastná noc pre Slovákov: Černák strelil vlastný gól, Sekera aj Tatar bez bodu

Erik Černák nedokázal zastaviť Vatrana, ktorý strieľa gól do siete TampyErik Černák nedokázal zastaviť Vatrana, ktorý strieľa gól do siete Tampy Zdroj: SITA/AP Photo/Marta Lavandier

FLORIDA - Hokejisti Tampy Bay prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade Floridy 2:5. V drese Lightning odohral slovenský obranca Erik Černák vyše 17 minút, zapísal si dva mínusové body, dve strely a tri hity. V druhej tretine si nešťastne tečoval puk do vlastnej bránky.

Domáci Aaron Ekblad a Alex Wennberg zaknihovali bilanciu 1+1 a Panthers zastavili šesťzápasovú víťaznú sériu obhajcovi Stanleyho pohára. V drese Panthers skóroval aj útočník Carter Verhaeghe, ktorý v lete ešte ako hráč "bleskov" zdvihol nad hlavu pohár a proti svojmu bývalému tímu sa predstavil prvýkrát. Pri jeho góle na 4:1 v druhej tretine bol smoliarom práve Černák, keď si korčuľou nešťastne zrazil puk do vlastnej bránky za chrbát Andreja Vasilevského.

Radosť hráčov Floridy Panthers Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP Photo/Marta Lavandier

Tampa nastúpila bez zraneného kapitána Stevena Stamkosa. "Boli pasáže, keď bolo všetko v poriadku, ale neviem z akého dôvodu bolo v našej hre aj priveľa hluchých miest," povedal pre nhl.com kormidelník Lightning Jon Cooper. Oba góly Tampy strelil Brayden Point. "Je to veľké víťazstvo, pretože Tampa má výborný tím. Myslím, že sme dnes boli lepší vo všetkých zónach a zaslúžili sme si to," uviedol brankár "panterov" Sergej Bobrovskij po prvom z troch vzájomných duelov.

Montreal prehral na domácom ľade s Edmontonom 0:3. Brankár Oilers Mike Smith zlikvidoval 38 striel Canadiens a pri svojom druhom štarte v tejto sezóne dosiahol jubilejný 40. shutout v kariére. Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar odohral takmer 15 minút, trikrát vystrelil a zaznamenal päť bodyčekov. Edmonton vyhral šesť z posledných siedmich zápasov. "Zásluhu na tom má celý tím, vždy sa predvedie niekto iný. Darí sa nám a vieme nájsť cestu k víťazstvu," tešil sa tréner Oilers Dave Tippett. Skóre zápasu otvoril Jujhar Khaira, ďalšie dva góly pridali obrancovia Darnell Nurse a Tyson Barrie.

Montreal sa trápi, z posledných siedmich zápasov prehral štyri a útočníkom zvlhol pušný prach. Kým v úvodných desiatich zápasoch dali Canadiens 44 gólov, v posledných štyroch zasvietili červené svetlo len šesťkrát. "Je jasné, že nehráme náš najlepší hokej. Viem, že chlapci veľmi chcú, ale robíme veľa chýb. Mali sme síce dosť striel, ale málo ich bolo z nebezpečných zón," dodal kormidelník Canadiens Claude Julien. Zápas sa pre testovanie na koronavírus začal o hodinu neskôr, na "covid" listine skončil útočník Oiers Jesse Puljujärvi.

Zmätok pred bránou Dallasu Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP Photo/Tony Gutierrez

Dallas prehral na domácom ľade s Carolinou 3:5 a Hurricanes uštedrili súperovi tretiu prehru v tohtosezónnych vzájomných dueloch. V zostave Stars už figuroval aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý bol od 1. februára na "covid" listine. Tridsaťštyriročný Sekera odohral takmer 16 minút, získal jeden plusový bod, raz vystrelil na bránu hostí, ale ani jeho návrat nezabránil štvrtej prehre Dallasu za sebou. Stars viedli v druhej tretine 3:2, keď Joe Pavelski svojím ôsmym gólom v sezóne využil presilovku o dvoch hráčov. Hurricanes však 27 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnali zásluhou Brocka McGinna, ktorý skóroval v štvrtom zápase za sebou a v tretej časti zlomil nerozhodný stav Nino Niederreiter. Do prázdnej bránky poistil víťazstvo Warren Foegele. "Hráme lepšie ako hovoria výsledky. Keď v tom budeme pokračovať, tak mladí hráči získajú skúsenosti a bude to v poriadku," nepanikáril tréner Dallasu Rick Bowness. Víťazstvo Caroliny vychytal James Reimer (34 zákrokov), gól a asistenciu si pripísali Jordan Staal a Sebastian Aho.

Jevgenij Malkin vyrovnal 18 sekúnd pred koncom tretej tretiny na 3:3 a jeho Pittsburgh napokon vyhral na ľade New York Islanders 4:3 po nájazdoch. "Bol to veľmi dôležitý gól, potrebovali sme tento výsledok na sebavedomie. Malkin z tých pozícií vie skvele vystreliť," povedal tréner Pittsburghu Mike Sullivan. O víťazstve "tučniakov", ktorí trikrát v zápase prehrávali rozhodol v nájazdoch kapitán Sidney Crosby. Medzi strelcov sa v sezónnom debute zapísal aj Zach Aston-Reese. Za domácich "ostrovanov" sa presadili Casey Cizikas, Jean-Gabriel Pageau a Mathew Barzal, ktorý skóroval po nádhernej individuálnej akcii.

Radosť hráčov Chicaga Blackhawks Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh

Až jedenásť gólov padlo v Chicagu, kde domáci Blackhawks napokon prehrali s Columbusom 5:6. "Jastrabi" viedli 3:1, 4:2 a necelé tri minúty pred koncom 5:4. Blue Jackets však vyrovnali 2:41 min pred koncom zásluhou Michaela Del Zotta a víťazný gól v neuveriteľnom finiši dal 74 sekúnd pred záverom Kevin Stenlund. Cam Atkinson si pripísal štyri kanadské body (1+3), dal svoj 15. gól v oslabení, čím sa dostal na čelo klubových zápisov pred Ricka Nasha. Ďalšie dva góly strelil Jack Roslovic, ktorý bodoval vo všetkých šiestich zápasoch po príchode z Winnipegu (4+5), keď bol súčasťou výmeny za Pierra-Luca Duboisa. "Nechcete dostať päť gólov, ale keď pustíte päť, musíte dať šesť," povedal Roslovic. Chicago prišlo o sériu troch víťazstiev, svoje prvé góly v kariére NHL strelil v rozpätí 56 sekúnd obrancovia Nicolas Beaudin a Ian Mitchell, Patrick Kane (1+2) zaznamenal 90. trojbodový zápas v NHL.

MONTREAL CANADIENS - EDMONTON OILERS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Khaira (Archibald, Ennis), 22. Nurse, 45. Barrie (Draisaitl, McDavid). Brankári: Allen - Smith, strely na bránku: 38:31.

FLORIDA PANTHERS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 9. Vatrano (Tippett, Luostarinen), 29. Wennberg (Huberdeau, Hörnqvist), 33. Ekblad (Yandle, Barkov), 35. Verhaeghe (Wennberg, Ekblad), 59. Connolly (Weegar) - 31. Point (Palát, Hedman), 41. Point (Hedman, Vasilevskij). Brankári: Bobrovskij - Vasilevskij, strely na bránku: 29:21.

NEW YORK ISLANDERS - PITTSBURGH PENGUINS 3:4 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Cizikas (Clutterbuck, Pulock), 17. Pageau (Leddy, Bailey), 54. Barzal - 12. Rust (Guentzel, Crosby), 28. Aston-Reese (Blueger, Tanev), 60. Malkin (Letang, Rust), rozh. náj. Crosby. Brankári: Varlamov - DeSmith, strely na bránku: 29:35.

CHICAGO BLACKHAWKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:6 (0:1, 3:1, 2:4)
Góly: 21. Mitchell (Kämpf, Highmore), 22. Beaudin (Zadorov, DeBrincat), 34. Suter (Kane, Beaudin), 41. Kane (DeBrincat), 54. DeBrincat (Kane, Bowey) - 13. Atkinson (Foligno), 38. Roslovic (Domi, Jones), 47. Jenner (Atkinson, Stenlund), 48. Roslovic (Atkinson, Laine), 58. Del Zotto (Atkinson, Peeke), 59. Stenlund (Bjorkstrand, Del Zotto). Brankári: Lankinen - Korpisalo, strely na bránku: 26:43.

NASHVILLE PREDATORS - DETROIT RED WINGS 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Ellis (Forsberg, Josi), 40. Duchene (Järnkrok, Josi), 59. Fabbro (Kunin, Forsberg) - 20. Fabbri (Mantha, Hronek), 40. Staal (Ryan, Namestnikov). Brankári: Rinne - Greiss, strely na bránku: 23:26.

WINNIPEG JETS - OTTAWA SENATORS 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Góly: 21. Šťastný (Appleton, Forbort), 28. Ehlers (DeMelo, Connor), 40. Wheeler (Šťastný, Morrissey), 43. Perreault (Scheifele, Lewis), 54. Pionk (Scheifele, Ehlers) - 52. Norris (Wolanin, Watson). Brankári: Hellebuyck - Murray (41. Högberg), strely na bránku: 26:42.

DALLAS STARS - CAROLINA HURRICANES 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Góly: 26. Pysyk (Robertson, Gurjanov), 29. Hintz (Gurjanov, Robertson), 32. Pavelski (Klingberg, Heiskanen) - 17. Aho (Staal, Trocheck), 26. Staal (Svečnikov, Pesce), 40. McGinn (Pesce), 44. Niederreiter (Hamilton, Trocheck), 60. Foegele (Aho). Brankári: Chudobin - Reimer, strely na bránku: 37:32.

LOS ANGELES KINGS - SAN JOSE SHARKS 6:2(3:1, 0:1, 3:0)
Góly: 3. Kopitar (Doughty, Brown), 10. Grundström (Anderson-Dolan, Strand), 13. Wagner (Björnfot), 45. Anderson-Dolan (Moore, Grundström), 46. Iafallo (Kempe, Doughty), 47. Carter (Kopitar, Doughty) - 17. Hertl (Knyžov, Vlasic), 38. Hertl (Couture, Karlsson). Brankári: Petersen - Jones (51. Melničuk), strely na bránku: 31:31.

VANCOUVER CANUCKS - CALGARY FLAMES 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 27. Boeser (Pettersson) - 19. Giordano (Monahan, Lindholm), 35. Mangiapane (Giordano, Välimäki), 46. Gaudreau (Monahan). Brankári: Demko - Markström, strely na bránku: 34:26.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - ANAHEIM DUCKS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 53. Comtois (Rakell, Fowler). Brankári: Fleury - Gibson, strely na bránku: 21:28.

Viac o téme: Florida Panthers Tomáš Tatar Jon Cooper Sergej Bobrovskij Tampa Bay Lightning Claude Julien Erik Černák