Úvod, aký druholigový líder nečakal: Slovan neurobil nič zlé, aj keď je to zaujímavé!

Stanislav Varga
Stanislav Varga

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava B zdolali v nedeľu v 16. kole druhej ligy na domácej pôde lídra MFK Duklu Banská Bystrica 4:3. V sezóne dosiahli druhé víťazstvo a v tabuľke sú na predposlednom 14. mieste.

ŠK Slovan Bratislava B - MFK Dukla Banská Bystrica 4:3 (2:2)

Góly: 3. Medveděv, 18. Ratao, 76. Ožbolt, 82. Lovat - 20. a 60. Laksík, 13. Starší. Rozhodoval: Kišš, ŽK: Lovat, Laczkó, Lacko, de Kamps - Migaľa, bez divákov.

Zostavy:

Slovan B: Chudý – Medveděv, Lacko, Laczkó, Lovat – de Kamps – Čavrić (76. Mičák), Rigo, Ratao (60. Rosenberger ) – Henty (76. Habodasz), Ožbolt (90. Čerepkai)

MFK Dukla: Matúš Hruška – Kupčík, Červeň, (78. Lukáčik), Prikryl, Frimmel – Migaľa (85. Kvocera), Willwéber, Richtárech – Starší, Polievka – Laksík (78. Vujošević)

„Zápas nám nevyšiel. Prehru beriem na seba. Som tréner a asi som mal lepšie pripraviť mužstvo na tento zápas. Keď si predstavíme, že sme hrali proti futbalistom, ktorí minulý rok pôsobili v Európskej lige, nebolo to zlé. Prehrali sme v detailoch. Mrzí veľa inkasovaných gólov, ale na druhej strane streliť štyri (tri + jeden neuznaný, pozn. red.) na pôde takého súpera, na tom sa dá stavať. Treba sa z tohto zápasu poučiť a ísť ďalej. Snáď to chalanov nakopne k lepším výkonom. Slovan z hľadiska nasadenia hráčov z Áčka neurobil nič zlé. Všetko bolo v rámci pravidiel, preto sa nemôžeme na nič vyhovárať. Verím, že nenastúpil v takej sile len proti nám. Dúfam, že tak bude hrať aj proti ostatným. Je však zaujímavé, že nasadil týchto hráčov prvýkrát práve proti nám," zhodnotil duel pre klubový web tréner hostí Stanislav Varga.

„Súper mal štyri šance a dal štyri góly. My sme mali okrem troch gólov aj ďalšie príležitosti, no nevyužili sme ich. Viedli sme 3:2 a mali sme to už udržať. Tento výsledok nás bude určite mrzieť. Nepozerali sme sa na to s akou silou vyrukoval proti nám Slovan, koľko hráčov mal z Áčka, my sme išli jednoznačne na duel s tým, že chceme vyhrať a zobrať body. To sa nám nepodarilo a je jedno, kto proti nám za Slovan hral," zhodnotil zápas Lukáš Laksík, strelec dvoch gólov Banskej Bystrice.

A ako videl duel zastupujúci tréner domácich Ivan Minčič? „Hráči z A tímu nám výrazne pomohli. Priniesli kvalitu, skúsenosť i usmernenie pre našich mladých hráčov, ktorí sa pri nich nestratili. V druhom polčase nám pomohli práve skúsenosti a taktiež oživenie z lavičky. Rozhodla efektivita v zakončení, mentálna odolnosť a taktiež kondícia, v závere sme mali viac síl. Všetci sme boli nastavení na víťazstvo a sme veľmi radi, že sme ho dosiahli. Tešíme sa aj za trénera Gálu, toto víťazstvo patrí aj jemu, pretože sa veľmi tešil na svoj debut, dnes však žiaľ nemohol byť s nami na lavičke.“


Tagy: Stanislav Varga MFK Dukla Banská Bystrica ŠK Slovan Bratislava B

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA