Škriniar označil víťazstvo Interu za dôležité znamenie: Tvrdo pracujeme, aby sme boli čo najvyššie

Romelu Lukaku oslavuje gól do siete Lazia RímRomelu Lukaku oslavuje gól do siete Lazia Rím Zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno

MILÁNO - Belgický futbalový útočník Romelu Lukaku dosiahol už na métu 300 gólov v kariére a dva z nich v nedeľu katapultovali Inter Miláno na čelo talianskej Serie A. V šlágri 22. kola vyhrali "nerazzurri" na San Sire nad Laziom Rím 3:1 a v tabuľke o bod predstihli mestského rivala AC. Lukaku pridal aj jednu asistenciu. Slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý odohral v drese Interu celý zápas, označil triumf za "dôležité znamenie".

Inter využil nečakané sobotňajšie zaváhanie milánskeho AC na ihrisku Spezie (0:2). Už v prvom polčase si vypracoval dvojgólový náskok, postaral sa o to práve Lukaku. Belgický kanonier najskôr otvoril skóre v 22. minúte z penalty a tesne pred prestávkou sa ocitol po odrazenej lopte sám pred Pepem Reinom a pridal druhý gól. Lazio v 62. minúte znížilo, keď Gonzalo Escalante šťastne tečoval strelu z priameho kopu, no vzápätí po brejku a prihrávke Lukakua potvrdil triumf domácich Lautaro Martinez. Lazio prehralo v lige prvýkrát od decembra, v šiestich predchádzajúcich súbojoch získalo vždy tri body. V tabuľke mu patrí 7. pozícia.

Lukaku má v tejto sezóne na konte už 16 ligových gólov a spolu s Cristianom Ronaldom vedú tabuľku strelcov. "Ukázali sme mentálnu silu aj konzistentnosť vo výkonoch a mám kvôli chlapcom obrovskú radosť. Toto môže byť začiatok niečoho veľmi pekného. Už najbližšie nás čaká milánske derby a nevieme sa dočkať, pretože to bude zápas dvoch veľkých mužstiev s veľkými ambíciami. A Romelu? Opäť ukázal skvelý výkon, ako aj celý tím. Skvele mu fungovala spolupráca s Lautarom. Ale dobre hrali aj ďalší, Perišič bol skvelý na oboch koncoch ihriska. Romelu už mal na konci aj pár horších vecí, ale to je úplne pochopiteľné. Hral výborne, takéhoto Romelua potrebujeme, keď je na svojom vysokom štandarde. Ale potrebujeme aj ďalšie takéto výkony celého tímu," povedal pre oficiálnu klubovú stránku tréner Interu Antonio Conte.

Web Interu označil Škriniara ako neprekonateľnú prekážku súpera. "Sme radi za toto víťazstvo. Lazio má dobré mužstvo a mali dobré výsledky, takže sme vedeli čo nás čaká. Mohli sme dať aj viac gólov, škoda, že sme inkasovali. Ale počítajú sa body. Tvrdo pracujeme, aby sme boli čo najvyššie. Dnes si výhru užijeme a od zajtra už pracujeme ďalej. Toto je dôležité znamenie. Sme momentálne prví v lige, to vždy chceme, takže sme šťastní. No už sa budeme sústrediť na nedeľné derby s AC," povedal Škriniar.

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar Romelu Lukaku Seria A