Škriniar už bol v Miláne na odstrel, teraz je nepredajný: Čím ohúril kormidelníka Interu?

Milan Škriniar a Cristiano RonaldoMilan Škriniar a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

MILÁNO - Minulé leto sa zdalo, že slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar definitívne opustí milánske San Siro. Veľký záujem o zadáka Interu prejavil anglický Tottenham Hotspur, ale kohúti ponúkli o šesť miliónov menej ako Inter očakával a tak sa prestup nekonal. S odstupom času sa ale z nechceného stal nepredajný.

Od roku 2019 sa kormidelníkom milánskeho giganta stal bývalý kouč Juventusu Turín či reprezentácie Talianska Antonio Conte a zdalo sa, že k Škriniarovi si nenájde cestu. Do plánov rodáka z Lecce totiž slovenský obranca nezapadal, do trojčlennej defenzívy Interu ho nevedel začleniť a tak ho jednoducho chcel predať. 

Rodák zo Žiaru nad Hronom ale dostal príležitosť a zdá sa, že Conteho predsa len presvedčil. Správy z Milána hovoria, že z nechceného tovaru sa tak stal nepredajný artikel. Škriniar je pevnou súčasťou defenzívy Interu po boku Stefana de Vrija a tiež Alessandra Bastoniho. 

Milan Škriniar a Gianluca Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

Interu sa v lige aktuálne darí, neprehral už štyri zápasy po sebe a na vedúceho mestského rivala AC stráca len dva body. Po nedávnom ligovom triumfe síce vo veľkom šlágri v pohárovom semifinále nestačil na Juventus (1:2), ale stále môže postup do finále Coppa Italia vybojovať v odvetnom turínskom semifinále. 

Škriniar okrem výborných výkonov údajne Conteho presvedčil pri nedávnej ostrej výmene názorov dvoch ofenzívnych hviezd v milánskom derby, pri ktorom poriadne vreli emócie. Medzi Zlatana Ibrahimoviča a Romeluho Lukaku sa len tak niekto neodváži a slovenský zadák mal veľkú zásluhu na tom, že sa súboj kohútov nedostal až do fyzickej potýčky. Aj toto jeho vodcovské správanie sa kormidelníkovi Interu údajne veľmi zapáčilo a teraz si už odchod Slováka v Miláne ani nevedia predstaviť. 

Viac o téme: Antonio Conte Inter Miláno Milan Škriniar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Luca Bruno
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy