Marek Hamšík v novom drese? O služby dlhoročného kapitána Slovákov sa zaujíma trojnásobný majster

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Dlhoročný slovenský reprezentant a kapitán Marek Hamšík (33) možno v blízkej budúcnosti zmení klubový dres. Slovenský tvorca hry totiž kvôli pandémii koronavírusu v Číne hrávať nemôže a jeho budúcnosť je tak nejasná, záujem o jeho služby už ale prejavil prvý záujemca.

Podľa reportéra ruského portálu Match TV Jegora Kuzneca sa o služby Hamšíka zaujíma ruský trojnásobný šampión Lokomotiv Moskva, ktorý má v pláne Slováka získať ako voľného hráča. Reprezentačnému rekordérovi Slovenska totiž na konci tohto roka vyprší v Číne kontrakt a hlavný tréner Lokomotivu Marko Nikolič ako aj nový generálny riaditeľ červeno-zelených Vladimir Leončenko majú o Slováka údajne eminentný záujem.

Pre Hamšíka by bolo veľkým pozitívom to, že by konečne mohol trénovať a hrávať v novom klube, pretože čínsky Dalian Pro odohral posledný súťažný zápas pred tromi mesiacmi a Slovák nastúpil v Číne naposledy ešte koncom septembra. Kvôli aktuálnej situácii vo svete spôsobenej koronavírusom sa už do svojho pôsobiska nevrátil a nemôže tak vôbec hrávať. 

Aktuálne ôsmy celok najvyššej ruskej súťaže moskovský Lokomotiv je tradičným pohárovým zástupcom Ruska, ktorý sa trikrát stal ligovým majstrom a rekordných desaťkrát ovládol aj Ruský pohár. 

Viac o téme: Marek Hamšík Lokomotiv Moskva Dalian Pro
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj
  • Zdroj: športky

Súvisiace články