Vlhová v nich vypadla, riaditeľovi Waldnerovi sa vyhrážali smrťou: Absolútne neprijateľné!

Markus WaldnerMarkus Waldner Zdroj: Profimedia

CORTINA D´AMPEZZO - Riaditeľovi súťaží Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Markusovi Waldnerovi sa po utorňajších kontroverzných paralelných pretekoch na MS v Cortine d'Ampezzo vyhrážali smrťou. Potvrdili to organizátori šampionátu.

Talian dostal vyhrážky prostredníctvom e-mailu. "Naše podujatie je založené na hodnotách športu a fair play a preto hrozby akéhokoľvek druhu voči komukoľvek sú absolútne neprijateľné a nad rámec bežnej diskusie," vyjadrili organizátori podporu Waldnerovi.

Premiéra individuálnej paralelnej súťaže na MS vyvolala vlnu kritiky pre nerovnaké podmienky pre účastníkov vzhľadom na prílišný rozdiel stavu súbežných tratí. Jedna z nich bola výrazne rýchlejšia a zvýhodňovala pretekárov v druhej jazde, keďže platí pravidlo, že rozdiel medzi súpermi po prvej jazde je maximálne pol sekundy. Viacerí lyžiari označili preto súťaž za neférovú a neregulárnu. Tituly majstrov sveta si vybojovali Francúz Mathieu Faivre a medzi ženami spoločne Talianka Marta Bassinová a Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Informovala agentúra APA.

Viac o téme: FIS Markus Waldner
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články