Petra Vlhová spadla na tréningu v Jasnej: S krvavým zranením ju odviezli na ošetrenie

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Marco Tacca

JASNÁ - Petra Vlhová už v pondelok trénovala v dejisku podujatia Svetového pohára alpských lyžiarok v Jasnej. Slovenská dvojnásobná strieborná medailistka z nedávno skončených MS v Cortine d'Ampezzo sa ale nevyhla nepríjemnému pádu, pri ktorom si poranila tvár.

O zranení Vlhovej počas tréningu informoval jej brat Boris Vlha. Slovenská hviezda krvácala a museli ju odviezť na ošetrenie, ale podľa slov jej brata by nemalo ísť o vážnejšie poranenia. "Petra spadla, má rozbitú peru, trošku jej tiekla krv aj z nosa,“ uviedol pre Sportnet jej brat a člen tímu Boris Vlha a dodal: "Nič jej nezašívali, je v poriadku, zajtra normálne trénujeme.“ 

Vlhová pricestovala na Slovensko v sobotu večer, len niekoľko hodín po zisku druhej striebornej medaily v slalome na majstrovstvách sveta v talianskej Cortine d'Ampezzo. Okrem nej už sú v Jasnej Slovinky a Poľky na čele s Marynou Gasienicou-Danielovou, ktorá obsadila v obrovskom slalome na MS šieste miesto.

Súťaže v obrovskom slalome a slalome sú v slovenskom stredisku na programe cez víkend 6. a 7. marca, organizátori informovali, že sa neuskutočnia náhradné preteky za zrušený "obrák" z rakúskeho Semmeringu a všetko prebehne za prísnych protipandemických opatrení a bez diváckej kulisy. 

Viac o téme: Petra Vlhová Jasná Boris Vlha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marco Tacca
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články