VIDEO Zlatana nikto urážať nebude: UEFA bude riešiť rasistický prehrešok fanúšikov Belehradu

Zlatan Ibrahimovič opúšťa ihrisko po červenej karteZlatan Ibrahimovič opúšťa ihrisko po červenej karte Zdroj: SITA/AP - Spada

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovať rasistické útoky na švédskeho útočníka Zlatana Ibrahimoviča. Prišlo k nim počas zápasu Európskej ligy 2020/2021 na pôde Crvenej Zvezdy Belehrad. Ako informovala agentúra AP, UEFA vymenovala vlastného vyšetrovateľa, ktorý má doručiť správu disciplinárnej komisii. Dokedy tak má urobiť však nešpecifikovala.

Vedenie CZ sa už minulý týždeň ospravedlnilo Ibrahimovičovi po tom, ako sa stal vo štvrtok 18. februára cieľom urážok zo strany fanúšikov srbského klubu. Prvý duel šestnásťfinále sa pritom mal hrať bez divákov.

 

 

Amatérsky videozáznam ukázal, že domáci priaznivci opakovane častovali švédskeho kanoniera s bosnianskymi a chorvátskymi koreňmi urážkami s etnickým podtónom. Ibrahimovič v prvom zápase nenastúpil a sledoval ho iba z lavičky. Stretnutie sa skončilo remízou 2:2.

Zápas sa mal konať bez divákov v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Do vrchnej časti tribún, ktoré mali byť vyhradené pre funkcionárov, sa však dostalo viacero fanúšikov domáceho klubu.

Viac o téme: UEFA Zlatan Ibrahimovič AC Miláno Crvena Zvezda Belehrad
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Spada
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články