VIDEO Ďalšia senzácia v podaní zošívaných: Slavia Praha v Európskej lige vyradila Leicester!

Radosť hráčov Slavie PrahaRadosť hráčov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP//Rui Vieira

LEICESTER - Futbalisti Slavie Praha sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy. Vo štvrtkovej odvete šestnásťfinále zvíťazili na trávniku Leicestru City 2:0 po bezgólovej remíze v prvom stretnutí v českej metropole. Slovenský stredopoliar Jakub Hromada hral v drese Slavie do 75. minúty.

Na otvárací zásah dvojzápasu sa čakalo do začiatku druhého polčasu odvety. V 49. minúte sa presadil Lukáš Provod, ktorý sa odpútal od brániacich protihráčov a k žrdi umiestnil center Nicolaeho Stanciua. Poistku pridal v 79. minúte Abdallah Sima pokusom z hranice šestnástky. Úradujúci český šampión vďaka tomu získal skalp klubu, ktorý momentálne figuruje na tretej priečke tabuľky najvyššej anglickej súťaže.

Manchester United postúpil ako ďalší zástupca anglickej Premier League. Na vlastnom štadióne sa s Realom Sociedad San Sebastian rozišiel zmierlivo 0:0, z úvodného merania síl mal náskok 4:0. AS Rím potvrdil osemfinálovú účasť domácim víťazstvom nad Bragou 3:1, pred týždňom uspel 2:1. Hráči AC Miláno hrali na svojej pôde s Crvenou zvezdou Belehrad nerozhodne 1:1, ďalej sa dostali zásluhou vyššieho počtu gólov strelených na ihrisku súpera, v Srbsku sa zrodila remíza 2:2.

Ante Rebič v súboji Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Medzi postupujúcich sa zaradili aj Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, FC Villarreal, Glasgow Rangers, Olympiakos Pireus, Young Boys Bern, Dinamo Záhreb a Dynamo Kyjev. Žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 26. februára.

odvety 16-finále Európskej ligy:
Leicester City - Slavia Praha 0:2 (0:0)
Góly: 49. Provod, 79. Sima
/prvý zápas 0:0, Slavia postúpila do osemfinále/
/J. Hromada (Slavia) hral do 75. min/

AC Miláno - Crvena zvezda Belehrad 1:1 (1:1)
Góly: 9. Kessie (z 11 m) - 24. El Fardou. ČK: 70. Gobeljič (Crvena zvezda) po 2. ŽK

Ajax Amsterdam - OSC Lille 2:1 (1:0)
Góly: 15. Klaassen, 88. Neres - 78. Yazici (z 11 m)
/prvý zápas 2:1, Ajax postúpil do osemfinále/

Šachtar Doneck - Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Gól: 67. Moraes (z 11 m)
/prvý zápas 2:0, Šachtar postúpil do osemfinále/

SSC Neapol - FC Granada 2:1 (1:1)
Góly: 3. Zielinski, 59. Ruiz - 25. Montoro
/prvý zápas 0:2, Granada postúpila do osemfinále/
/S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

TSG 1899 Hoffenheim - FK Molde 0:2 (0:1)
Góly: 20. a 90.+5 Ulland-Andersen
/prvý zápas 3:3, Molde postúpilo do osemfinále/

FC Villarreal - RB Salzburg 2:1 (1:1)
Góly: 40. a 89. Moreno (druhý z 11 m) - 17. Berisha
/prvý zápas 2:0, Villarreal postúpil do osemfinále/

Glasgow Rangers - Royal Antverpy 5:2 (1:1)
Góly: 9. Morelos, 46. Patterson, 55. Kent, 79. Barišič (z 11 m), 90.+2 Itten (z 11 m) - 32. Refaelov, 57. Lamkel Ze
/prvý zápas 4:3, Rangers postúpili do osemfinále/

Arsenal Londýn - Benfica Lisabon 3:2 (1:2) - hralo sa v Pireu
Góly: 21. a 87. Aubameyang, 67. Tierney - 43. Goncalves, 61. Silva
/prvý zápas 1:1, Arsenal postúpil do osemfinále/

PSV Eindhoven - Olympiakos Pireus 2:1 (2:0)
Góly: 23. a 44. Zahavi - 88. Koka
/prvý zápas 2:4, Olympiakos postúpil do osemfinále/

Bayer Leverkusen - Young Boys Bern 0:2 (0:0)