Pod váhou obvinení si siahol na život: Olympijský tréner USA Geddert mal znásilňovať deti!

John GeddertJohn Geddert Zdroj: SITA/AP/Greg DeRuiter

WASHINGTON - Bývalý tréner gymnastiek USA John Geddert spáchal vo štvrtok samovraždu krátko po tom, čo ho obvinili z vyše dvoch desiatok trestných činov. Medzi nimi boli aj verbálne, fyzické a sexuálne zneužívanie mladých športovkýň.

Generálna prokurátorka štátu Michigan Dana Nesselová, ktorá šesťdesiattriročného Gedderta obžalovala, potvrdila jeho samovraždu a uviedla, že to bol "tragický koniec tragického príbehu pre všetkých zúčastnených". Niekdajší majiteľ gymnastického klubu Twistars čelil obvineniam zo sexuálneho zneužívania detí i obchodovania s ľuďmi.

Geddert bol v roku 2012 hlavný tréner ženskej olympijskej reprezentácie USA. V minulosti spolupracoval aj s bývalým lekárom gymnastickej federácie USA Larrym Nasserom, ktorého odsúdili za množstvo prípadov znásilnenia. Geddert bol obvinený aj z toho, že počas vyšetrovania Nassera klamal polícii, informovala agentúra dpa.

Podľa AP mal Geddert zneužiť jedno 13-ročné a jedno 16-ročné dieťa. "Geddert predal svoju reputáciu olympijského trénera a sľúbil ničnetušiacim rodičom, že dokáže z ich detí spraviť špičkových športovcov a zabezpečí im štipendiá na vysokej škole. Pod zámienkou trénovania vytvoril prostredie, v ktorom mal viackrát zneužiť mladé dievčatá," uvádza sa v stanovisku generálnej prokuratúry.

Viac o téme: John Geddert
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Greg DeRuiter
  • Zdroj: TASR