Kapitán Slavie Bořil je nadšený z famózneho postupu: Som pyšný na tím, klobúk dole pred nami

Oslavy hráčov Slavie Praha po postupe cez Leicester CityOslavy hráčov Slavie Praha po postupe cez Leicester City Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LEICESTER - Kapitán Jan Bořil bol pyšný na to, že doviedol futbalistov Slavie po štvrtkovej výhre 2:0 v odvete úvodného kola vyraďovacej fázy Európskej ligy k postupu cez favorizovaný Leicester. Tridsaťročný krajný bek vyzdvihol, že Pražania vo dvojzápase proti tretiemu tímu Premier League neinkasovali. Verí, že český šampión môže zopakovať ťaženie z predminulého roka, kedy došiel v súťaži až do štvrťfinále.

Slavia rovnako ako pred dvoma rokmi proti Genku postúpila z úvodného kola jarnej časti po tom, čo doma uhrali bezgólovú remízu. "Bavili sme sa o tom. Tam sme tiež neboli favoritmi a zvládli sme to. Potom sme si verili viac a viac na ihrisku. Tentoraz sme tu a zasa sme postúpili. Takže dúfajme, že to bude taká jazda, ako bola predtým. Všetci si vážime, že sme postúpili," povedal Bořil v rozhovore pre médiá.
 
Oslavy hráčov Slavie Praha Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Z postupu cez Leicester, ktorý v roku 2016 vyhral anglickú ligu, bol úplne nadšený. "Krásne pocity. Som pyšný na tím, čo sme dokázali, že vôbec tu môžeme byť. Všetci sme si to užili. Chceli sme za každú cenu postúpiť, dali sme do toho všetko a zaplaťpánboh, že sme to zvládli. Hlavne sme strelili dva góly na pôde Leicesteru, takže klobúk dole pred nami," vyhlásil Bořil.
 
Slavia ako prvý tím v pohároch dokázala proti Leicesteru vo dvojzápase udržať čisté konto. "Je to cenné, pretože na Leicester sme sa pozerali už skôr, keď vyhrali titul. Vardy, Barnes, Maddison a ďalší sú de facto najlepší futbalisti sveta, dávajú plno gólov. A my sme ich ubránili," pochvaľoval si Bořil.
 
Jan Bořil proti Danielovi Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Ocenil ešte len dvadsaťročného stopéra Davida Zimu. "Sme hrozne šťastní, že defenzíva nám pracovala na jednotku. Koho by som chcel vyzdvihnúť, tak je určite Zimič. Je neskutočné, čo dokázal, akú má rýchlosť. Hrozne nám týmto pomohol," povedal Bořil.
 
Verí, že žreb prisúdi "Zošívaným" pre osemfinále znovu tím z Premier League. "Chcel by som ísť znovu do Anglicka, chcel by som Manchester United. Dúfam, že sa nám to splní. Teraz sa nám v Anglicku darilo," dodal Bořil.
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rui Vieira
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články