VIDEO Zúriaci Chára v rukách rozhodcov: Atakujúceho Kanaďana poslal nekompromisne na ľad!

Zdeno Chára verzus Travis KonecnyZdeno Chára verzus Travis Konecny Zdroj: Profimedia

PHILADELPHIA - Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal bod za asistenciu pri triumfe Washingtonu Capitals na ľade Philadelphie Flyers 5:3, keď prihral na víťazný gól Nicovi Dowdovi. Slovenský obor okrem toho opäť potvrdil povesť drsného muža NHL, keď sa krátko pred koncom druhej tretiny dostal do potýčky s kanadským súperom.

Po záverečnom klaksóne druhej tretiny sa Chára dostal do potýčky s Travisom Konecnym, keď na atak Kanaďana odpovedal ešte tvrdším zákrokom, po ktorom sa Konecny ocitol na ľadovej ploche. Strelec jedného gólu Flyers si v druhej tretine vyslúžil druhý dvojminútový trest, na trestnú lavicu putoval aj poriadne rozčúlený Chára, ktorého museli rozhodcovia držať čo najďalej, aby medzi kohútmi nevzplanuli ešte väčšie vášne.

Chára bol na ľade 17 minút a 23 sekúnd, okrem asistencie mal aj plusový bod a spomínané dve trestné minúty. Na konte má osem kanadských bodov za dva góly a šesť asistencií. Z víťazstva Capitals sa tešil aj útočník Richard Pánik, ktorý strávil na ľade 10 a pol minúty, ale nebodoval a pripísal si mínusový bod.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára Philadelphia Flyers Travis Konecny
  • Zdroj: TASR, športky