VIDEO Dve červené karty aj výstavný gól: Famózna Slavia dobyla Glasgow a český futbal oslavuje!

Peter Olayinka a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPeter Olayinka a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Futbalisti Slavie Praha postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021. Slavia v základnej zostave s Jakubom Hromadom vyhrala na pôde Glasgowa Rangers 2:0.

Z postupu sa tešil aj slovenský reprezentant Hromada, ktorý hral do 58. minúty. Na Ibroxe gólovo udrel český majster už v 14. minúte, keď Olayinka prudkou hlavičkou poslal loptu presne k pravej žrdi. V ďalšom priebehu to bol najmä boj s množstvom súbojov. V druhom dejstve striedajúci domáci Roofe dostal červenú kartu len po šiestich minútach pobytu na ihrisku, keď vysokou nohou kopol do hlavy brankára Kolářa a spôsobil mu krvavé zranenie. Nahradiť ho musel 18-ročný mladík Vágner.

Zranený brankár Ondřej Kolář Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Ian McNichol

Po domácej remíze 1:1 to "zošívaní" v Glasgowe napokon zvládli perfektne, pretože v 73. minúte dostal po faule druhú žltú, resp. červenú kartu domáci Balogun a z následného priameho kopu výstavne trafil Stanciu.

Glasgow Rangers - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Góly: 14. Olayinka, 74. Stanciu, ČK: 61. Roofe, 73. Balogun (obaja Rangers). Rozhodoval: Grinfeld (Izr.)