VIDEO Historický moment pre Slovensko! Pozrite si korunováciu Petry Vlhovej

Petra Vlhová s veľkým krištáľovým glóbusomPetra Vlhová s veľkým krištáľovým glóbusom Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

LENEZERHEIDE - Slovensko sa stalo len štrnástou krajinou, ktorá sa môže popýšiť ziskom veľkého krištáľového glóbusu. Petra Vlhová si víťazstvom v celkovom hodnotení Svetového pohára splnila detský sen a pre náš šport vybojovala jeden z najvýznamnejších úspechov v dejinách samostatnosti. V dejisku finálového podujatia vo švajčiarskom Lenzerheide zaznela krátko po 15-tej hodine slovenská hymna.

Dvadsaťpäťročná Vlhová triumfovala v konečnom poradí prestížneho seriálu so ziskom 1416 bodov. Na pódiu ju pri vyhodnotení doplnili dve Švajčiarky, druhú pozíciu obsadila Lara Gutová-Behramiová (1256) a tretia bola Michelle Gisinová (1130). Rozdiel medzi prvými dvoma lyžiarkami napokon nebol taký tesný po zrušení zjazdu a super-G a po tom, ako Gutová-Behramiová nedokončila prvé kolo záverečného obrovského slalomu.

Petra Vlhová s veľkým Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

Obe súperky si pripísali šesť víťazstiev, no Vlhová skončila so 160-bodovým náskokom. "Stále tomu nemôžem uveriť. Počas dlhej sezóny som mala moje vrcholy a pády. Už pred jej začiatkom bolo víťazstvo v celkovom poradí naším cieľom, urobila som pre to všetko. Nebolo jednoduché preskakovať medzi technickými a rýchlostnými disciplínami. Bola to úžasná sezóna a teraz sme veľmi šťastní," povedala Slovenka, ktorá si mohla vychutnať slávnostný ceremoniál. Vlani jej pre pandémiu koronavírusu a zrušenie podujatí vo švédskom Are a talianskej Cortine d'Ampezzo prišli malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny až poštou domov do Liptovského Mikuláša.

Pozrite si krásne VIDEO, ako Petra Vlhová získala veľký krištáľový glóbus
 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Petra Vlhová Svetový pohár Veľký krištáľový glóbus
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články