Slovensko prišlo o osobnosť: Zomrel olympionik vo veslovaní a bývalý šéf zväzu Milan Hurtala

Na fotografii z Reiskupovho memoriálu veslárov v roku 1967 zľava Hurtala, Bača a Račanský.Na fotografii z Reiskupovho memoriálu veslárov v roku 1967 zľava Hurtala, Bača a Račanský. Zdroj: olympic.sk/Archív A. D.

BRATISLAVA - Vo veku 74 rokov zomrel v Bratislave Milan Hurtala - olympionik vo veslovaní z OH 1968 v Mexico City, neskôr tréner a predseda Slovenského veslárskeho zväzu. Držiteľ Bronzových kruhov Slovenského olympijského výboru (SOV) podľahol ochoreniu COVID-19. Informovala o tom webová stránka olympic. sk.

V pätnásťčlennej nominácii veslárov ČSSR na OH 1968 bol Hurtala jediný Slovák. Československá osma obsadila v prvej rozjazde olympijskej súťaže tretie miesto a postúpila do opráv. V opravnej jazde zvíťazila a vo finále napokon obsadila piate miesto za osádkami NSR, Austrálie, ZSSR a Nového Zélandu. Po skončení vysokej školy sa Hurtala venoval veslovaniu už ako tréner, pôsobil v Slávii SVŠT Bratislava. V roku 1992 ho po prvý raz zvolili za predsedu Slovenského veslárskeho zväzu. Túto funkciu vykonával dve funkčné obdobia. Skončil v nej po OH 2000 v Sydney.

Viac o téme: Milan Hurtala
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR