UFC čaká ďalšia titulová bomba: Zápas by mohol trvať tridsať sekúnd!

Stipe MiocicStipe Miocic Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

BRATISLAVA - V najslávnejšej klietke sveta sa schyľuje k ďalšiemu veľkému zápasu, v ktorom si opasok ťažkej váhy bude musieť po tretíkrát po sebe obhájiť Stipe Miočič. Jeho vyzývateľ Francis Ngannou porazil v posledných štyroch zápasoch všetkých súperov už v prvom kole, pričom naposledy ukončil úderom Jairzinha Rozenstruika už po dvadsiatich sekundách.

Tentoraz pôjde o odvetu z januára 2018, kedy si Miočič pripísal víťazstvo po piatich kolách, na ktorom sa zhodli všetci rozhodcovia. “ Mohlo by sa rozhodnúť už prvých tridsiatich sekundách. Podstatné bude, či Francisovi neprebehnú v hlave myšlienky na prvý vzájomný zápas. Z toho by mohol mať obavy, ktoré ho môžu ľahko zamraziť. Bude záležať aj na tom, či Ngannou dokáže predať svoj pokrok z osobnej a športovej roviny,  prezradil dlhoročný komentátor UFC Michal Petrgál.

Francis Ngannou ukončil zápas Galéria fotiek (3) Zdroj: mmafighting.com

V ťažkej váhe je teraz horúco, keďže sa medzi najťažších borcov organizácie prednedávnom rozhodol vstúpiť aj Jon Jones. Práve bojovník, ktorý je považovaný za najdominantnejšieho zápasníka v poloťažkej váhe UFC, by sa mal predstaviť v súboji o opasok proti víťazovi zápasu Miočič-Ngannou. 

Daniel Cormier vs Stipe Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/John Locher

Momentálne sa sústredím iba na zápas s Francisom, odpovedal na otázky novinárov ohľadom možného zápasu s Jonesom Miočič, ktorý je známy tým, že sa do odvetných zápasov dostáva často. Dvakrát sa v oktagone UFC postavil proti Juniorovi dos Santosovi a dokonca trikrát proti Danielovi Cormierovi. S Cormierom sa konali aj jeho posledné tri zápasy, v ktorých rodákovi z Louisiany uchmatol opasok až na druhý pokus a následne ho v ďalšej odvete obhájil. Miočič nepôjde do zápasu tak nepozorne, ako šiel do toho s Danielom Cormierom. Veľmi dobre si totiž uvedomuje, že stačí chvíľková nepozornosť a Francisova rana to môže rýchlo ukončiť. Osobne som zvedavý na to, kam sa za tú dobu posunul Francisov wrestling. Pretože nám v posledných štyroch zápasoch ukázal skôr drvivé a rýchle knokauty, konštatoval Michal Petrgál.

UFC 260 sa bude konať v Apex aréne v Nevade už tento víkend. V hlavnom predzápase sa predstaví bývalý šampión welteru UFC Tyron Woodley proti desiatke spomínanej váhy Vicentovi Luquemu.

Viac o téme: UFC Francis Ngannou Stipe Miocic Michal Petrgál
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky