VIDEO Obrovské prekvapenie v Slovinsku: Domáci vyhrali nad vicemajstrami sveta z Chorvátska!

Slovinskí hráči oslavujú gól Slovinskí hráči oslavujú gól Zdroj: Profimedia

ĽUBĽANA - Vicemajstri sveta Chorváti neodštartovali účinkovanie v "slovenskej" H-skupine kvalifikácie futbalových MS 2022 úspešne. Na ihrisku Slovinska prehrali 0:1, v ďalšom zápase zvíťazilo Rusko na Malte 3:1 a lepším skóre sa usadilo na čele tabuľky.

Chorváti mali hneď v úvode dve veľké šance, ale zahodili ich a Slovinci to potrestali. Do vedenia sa dostali v 15. minúte, keď Sandi Lovrič poslal do siete krížny pokus z hranice šestnástky. V závere prvého polčasu mohol náskok v balkánskom derby zdvojnásobiť Josip Iličič, ktorý v situácii jeden na jedného pohrozil strelou spoza pokutového územia. Hostia sa nedokázali presadiť ani v druhom polčase, v závere riadneho hracieho času to individuálne skúšal Ivan Perišič, no jeho nedôrazná strela nemohla ohroziť Jana Oblaka v slovinskej bránke.

Rusko nezaváhalo na trávniku outsidera skupiny. V 23. minúte predviedli hostia kombinačnú akciu, na jej konci sa do zakončenia pretlačil Alexej Jonov a popri brankárovi zasunul loptu do siete. Pred prestávkou si víťazný zásah pripísal Mario Fernandes. Malta po zmene strán znížila vďaka Josephovi Mbongovi, v 90. minúte pridal ruskú poistku Alexander Sobolev.

V druhom kole si v sobotu 27. marca zmerajú sily Rusko so Slovinskom a Chorvátskom s Cyprom, Slováci privítajú Maltu.